Paylaş

TRT 1 ekranlarında yepyeni bir tarih dizisi izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. 28 Eylül Pazartesi akşamı ilk bölümüyle ekranlara gelecek olan ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’ dizisi, Büyük Selçuklu İmparatorluğu’nun devlet yapısı, siyasi olayları, savaşları ve I.Melikşah’ın bu süreçteki yaşamını anlatacak. Dizinin yapımcılığını Akli Film yaparken, yönetmenliğini Emre Konuk üstleniyor. Büyük ses getirecek olan Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin senaryosunu ise Serdar Özonalan kaleme alıyor.

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin reytingleri nasıl?

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin güçlü oyuncu kadrosu ve senaryosu ile yeni sezona damga vuracağı düşünülüyor. Ancak dizisinin Pazartesi günü yayınlanması nedeniyle, rakiplerinin gerisinde kalması muhtemel. İlerleyen bölümlerde seyircinin diziye alışmasıyla daha önce Diriliş Ertuğrul’da olduğu gibi zirveye oturması bekleniyor. Pazartesi günleri diğer kanallarda yayınlanan Çukur, Yasak Elma, Sefirin Kızı ve Gençliğin Eyvah dizilerinin reyting başarısı Uyanış: Büyük Selçuklu dizisini doğrudan etkileyecektir.

28 Eylül 2020 Pazartesi akşamı dizinin ilk bölümü yayınlandığında reyting sonuçlarını ve izleyici yorumlarını paylaşacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here