Paylaş

Uyanış: Büyük Selçuklu adlı diziye katılan yeni oyuncu İsmail Ege Şaşmaz’dır. En son ekranlara Sen Çal Kapımı adlı dizide canlandırdığı Kaan karakteri ile gelen ünlü oyuncu, şimdilerde Uyanış: Büyük Selçuklu dizisindeki Faysal karakteri ile boy göstercek.

 

Uyanış: Büyük Selçuklu’ dan yeni bir karakteri, Faysal

Faysal karakteri Batınilerin yeni liderdir. Kendisi aslında Hassan Sabbah’ın bir ajanı olmaktadır. Hasan Sabbah ile birlikte Selçukluların sonu olmak için büyük bir planı hayata geçirmeye çalışan Faysal, akıllılığı ve savaş planları ile Selçuklunun önemli düşmanlarından birisi olacaktır. Hassan Sabbah’ın önemli adamlarından biridir ve diğer adamlarından daha farklı bir stile sahiptir.

 

 

Faysal, Büyük Selçuklu için neyi planlıyor

Uyanış: Büyük Selçuklu adlı dizide Faysal’ın planı Selçukluları ortadan kaldırmak ve böylelikle Anadolu’ya hakim olan milleti Batıniler yapmaktır.

 

Uyanış: Büyük Selçuklu, Faysal gerçekten yaşamış mı?

Faysal gerçekten yaşamıştır. Tarihte Batınilerin birden fazla ajanı olmuştur ve Faysal da bu ajanların içlerinden birisidir. Dizide Faysal karakterine hayat verecek oyuncu ise, İsmail Ege Şaşmaz’dır. 

İsmail Ege Şaşmaz

1993 senesinin Kasım 25’inde dünyaya Manisa’da gözlerini açmıştır. Küçük kardeşi olan Aytaç Şaşmaz’da abisi gibi oyunculuk yapmaktadır. Aytaç ile aralarında 5 yaş bulunan İsmail Ege Şaşmaz lise eğitimini Endüstri Meslek Lisesinde tamamlamıştır. Ege, tiyatro ve oyunculuğa çok küçük yaşlardan beri merak sarmıştır. Gençlik çağlarında bunun üzerine eğitim alma amacıyla Manisa Belediyesi Tiyatrosuna katılmış ve birkaç oyunda sahne almıştır. 20 yaşındayken bulunduğu sezonun en gözde yapımlarından birisi olan Güneşi Beklerken adlı dizinin oyuncu kadrosuna seçilmiş ve Barış karakterine hayat vermiştir. Daha ilk projesinde yardımcı rolü kapan İsmail Ege Şaşmaz, büyük bir çıkışa imza atmıştır.

 

Oyuncu sonrasında yazın yayınlanmaya başlayan Günebakan adlı yapımda Rüzgar karakteri ile ilk kez başrol olmuştur. Aşk Yalanı Sever(2016) ve Aşk Laftan Anlamaz(2016) yapımlarında yer alan yan rol karakterlerinde oyunculuk performansı sergilemiştir. TRT1 ekranlarına gelen Lise Devriyesi adlı dizide tekrar başrolü yakalasa da maalesef dizi tutmamıştır. İsmail Ege Şaşmaz tekrar TRT1 kanalında yayınlanan Mehmetçik Kut’ül Amere adlı yapımda Mehmet rolünü oynamıştır. Mayısıs 2019 tarihinde ise bedelli olarak askerlik görevini tamamladı.

 

İsmail Ege Şaşmaz’ın yaşı, boyu ve kilosu nedir?

Ünlü oyuncu Ege Şaşmaz, 1993 senesinin Kasım 25’inde doğmuştur ve kendisi 27 yaşındadır. 76 kilogram ağırlığında olan oyuncu 1, 83 metre uzunluğundadır.

 

İsmail Ege Şaşmaz’ın ilişkisi bulunuyor mu?

Yakışıklı oyuncu 3 sene boyunca kendisi gibi oyuncu olan Dila Danışman ile sevgili olmuştur lakin ikili ilişkilerini yürütememiştir. 2020 senesinde ise henüz daha ismi bilinmeyen ama büyük bir menajerlik şirketinin sahibi olan bir kadın ile ilişki yaşamaktadır ve bunu kendisi söylemiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here