Ana Sayfa Televizyon Uyan Türkiyem Programına Katılan İsmail Türüt Kadir İnanır’a Ateş Püskürdü!

Uyan Türkiyem Programına Katılan İsmail Türüt Kadir İnanır’a Ateş Püskürdü!

Uyan Türkiye'm programına katılan İsmail Türüt, teröristbaşı Abdullah Öcalan için söylediği sözlerden dolayı Kadir İnanır'a ateş püskürdü !

808
0
Paylaş

Ünlü karadeniz türkücülerinden olup, yöre insanı tarafından oldukça sevilen İsmail Türüt, Beyaz TV’de Uyan Türkiye’m adlı programa katıldı. Programda ülkemizin durumuyla ilgili yorumlarda bulunan Türüt’ün hedefine giren bir isim vardı : Kadir İnanır. 

Daha öncesinde Hrant Dink cinayetini övdüğü ve insanları düşmanlığa tahrik etmek suçundan yargılanan İsmail Türüt, Kadir İnanır’ın Andullah Öcalan için söylediği “kendi halkının lideri” sözlerine ateş püskürdü. Oldukça sert yorumlar yapan Türüt, Kadir İnanır için “Ben bu adamın cenazesine bile gitmem” ifadelerini kullandı.

Kadir İnanır’ın Abdullah Öcalan ile ilgili olarak söylediği sözlere cevap olarak şu şekilde devam eden Türüt ; “Abdullah Öcalan bölücü, katildir. Türk’ün de Kürt’ün de düşmanıdır. Bu vatanın kanını emmekten başka bir işe yaramayan bir müptezeldir” diyerek ortalığı biraz daha karıştırdı.

Kadir İnanır için ise “Bu millet seni baş tacı etmiş yazıklar olsun. Ben bu adamın cenazesine bile gitmem.” diye ifadelerini kullandı.

İLK TARTIŞMA DEĞİL

Bu sözlü olay ikilinin ilk olayı değil. 2015 senesinde de İnanır hakkında ithamlarda bulunan Türüt benzer ifadeler ile İnanır’a yüklenmişti.Vahdet gazetesine o zaman konuşan İsmail Türüt, “Kadir İnanır bizim hemşerimiz. O beni, ben onu çok severim. Ama siyasi olarak zerre kadar katılmıyorum ona. Yazıklar olsun. Selam da verilmez ya. Ayıp ya. Yakıştıramadım Kadir İnanır’a ya. Kadir İnanır ayıp etti. Gönlüm kırıldı. İyi aday olmadı ya da etmediler. Bir dahakine ederler. Hele bir de Karadenizli kendisi, olur mu ya? Katil sürüsüne destek veriyorsunuz. Dostluğum da var ama gözümde sıfır bir adamdır. Yazıklar olsun. Bu millet seni baş tacı etti. Haram olsun sana bu milletin emeği. Ayıp ya. Böyle şey olur mu ya? Yazıklar olsun bu ülkenin aydınına, bunlara şirin bakan sanatçısına, gazetecisine.” şeklinde ifadeler ile birlikte Kadir İnanır’a yüklenmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here