Ana Sayfa Televizyon TRT’den İstifa Eden Erhan Çelik’in Yerine Seval Çöpür Getirildi

TRT’den İstifa Eden Erhan Çelik’in Yerine Seval Çöpür Getirildi

Darbe girişiminde hemen sonra TRT'de göreve başlayan Erhan Çelik'in istifasından sonra göreve gelecek kişi belirlendi.

1389
0
Paylaş

TRT kanalının spikerliğini yapan Erhan Çelik geçtiğimiz günlerde canlı yayın sırasında son yayını yaptığını bildirerek istifa etmişti. Türkiye’nin 15 Temmuz gecesi yaşadığı hain darbe girişiminden on iki gün sonra TRT ana haber bülteni spikerliğini yapmaya başlayan Erhan Çelik bir yılı geçkin bir süredir ana haber bülteni spikerliğini yürütüyordu. Darbe bildirisi okuyan dönemin TRT ana haber bülteni spikeri Tijen Karaş, bu olaydan sonra görevden ayrılmıştı. 

Erhan Çelik son günlerde eski eşi Gülben Ergen ile olan gerginliklerden sonra eleştrilere maruz kalmıştı. 2014 yılında hayatlarını birleştiren çift İzmir Şirince’de sade bir nikah töreni ile evlenmişlerdi. Daha sonra aralarındaki birtakım anlaşmazlıklar sonucu çift, 2016 yılında boşanmışlardı. Gülben Ergen’in arabasına zarar vermek suçundan şikayette bulunan Ergen, Erhan Çelik hakkında uzaklaştırma kararı çıkarttırmıştı. Karara göre Erhan Çelik, Gülben Ergen ve çocuklarına 50 metreden fazla yaklaşamayacak. Bu olayında gerçekleşmesi üzerine kendisinin yanında TRT kurumunun da eleştirilere maruz kalması üzerine istifasını verdi. Erhan Çelik’e ilk destek eski eşi İlknur Türker’den gelmişti. İlknur Türker sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile eski eşi ve çocuğunun babası Erhan Çelik’in her zaman yanında olacağını paylaştı.

Erhan Çelik’in istifasının ardından TRT tarafından göreve geçici olarak Seval Çöpür getirildi. TRT’nin geçici olarak açıklamasını yapmasının nedeninin ise Erhan Çelik döneminde İstanbul’a taşınan ana haber bülteni sunumunun yeniden Ankara’ya taşınacak olması şeklinde açıklandı. 

Daha önceden de TRT de spikerlik yapmış olan Seval Çöpür TRT Spor Kanalında 2010 yılında görev almıştı. Ardından 2011 yılında bir süre TRT ana haber bülteni spikerliğini yapmıştır. Aslında Kimya Mühendisi olan Seval Çöpür, bir süre TÜBİTAK’ta da görev almıştır. 25 Haziran 1982 yılında Adapazarı’nda dünyaya gelmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here