Paylaş

23 Eylül 1990 doğumlu olan Sarp Can Köroğlu, aslen Bolu’ludur. Mimar Sinan Üniversitesi Arkeoloji Bölümü mezunu olan Köroğlu, okuduğu bölüm yerine oyunculuk yapmayı tercih etmiştir.

Köroğlu, oyunculuk kariyerine 2010 senesinde Elde Var Hayat isimli dizide öğrenci karakteri canlandırarak başlamıştır. Sonrasında Adını Feriha Koydum isimli dizide Bülent karakteri ile izleyiciyle buluşmuştur. Başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ile Farah Zeynep Abdullah’ın paylaştığı Kurt Seyit ve Şura ise Köroğlu’nun sonraki dizisidir.

Oyuncu, Kurt Seyit ve Şura isimli diziden sonra Güneşin Kızları’nda Emre karakterini canlandırmış, sonrasında 2016 senesinde ise iki ayrı projede karşımıza çıkmıştır.

Oyuncunun son olarak yer aldığı yapımlar ise Yasak Elma ile Bay Yanlış isimli dizilerdir. Köroğlu, Bay Yanlış isimli dizide hayat verdiği Serdar karakteri ile adını duyurmuş ve oyunculuğu ile ön plana çıkmayı başarmıştır.

Sarp Can Köroğlu’nun fiziksel özellikleri ve sevgilisi

1.90 boyunda olan oyuncu 85 kg’dır. Oyuncu ayrıca terazi burcu. Oyuncunun blog yazarı Ferhan Talib ile sevgili olduğu biliniyor. Fakat, ikilinin ayrıldıklarına dair iddialar bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here