Ana Sayfa Televizyon O Ses Türkiye’de yaşanan Gökhan Özoğuz ve Yıldız Tilbe’nin ırkçılık tartışması!

O Ses Türkiye’de yaşanan Gökhan Özoğuz ve Yıldız Tilbe’nin ırkçılık tartışması!

O Ses Türkiye'de yaşanan Gökhan Özoğuz ve Yıldız Tilbe tartışması çekimleri aksattı. Ekranların fenomeni haline gelen yarışmada jüri krizi yaşandı.

760
0
Paylaş

Ekranların en sıkı takip edilen yarışma programlarından biri olan O Ses Türkiye’nin jürisinde çalkantılar meydana geldi. Acun Ilıcalı’nın sunuculuğunu üstlendiği ve Gökhan Özoğuz, Hadise, Murat Boz, Yıldız Tilbe gibi isimlerin jüri koltuklarında yer aldığı yarışma programı yaşanan gerginlikle gündeme oturdu.

TV8 ekranından takip ettiğimiz yarışma O Ses Türkiye’de Gökhan Özoğuz ve Yıldız Tilbe arasında ‘ırkçılık’ konulu bir tartışma yaşandı. 

Yarışma programı jürisine bu sezonda dahil olan, kalabalık bir hayran kitlesine sahip, herkese karşı sıcak tavırlarıyla tanıdığımız Yıldız Tilbe ve geçtiğimiz sezonların en iddialı jürilerinden biri olan Gökhan Özoğuz arasında yaşanan tartışmanın sebebi yarışmacılardan biri. O Ses Türkiye yarışmanın bu aşamasında canlı değil banttan yayın yaptığı için yaşanan gerginlik ekranlara yansımadı.

İddialara göre yarışmaya balkan müziği seslendiren bir yarışmacı katılmış ve yarışmacıya Murat Boz, Gökhan Özoğuz ve Hadise, yani Yıldız Tilbe dışında kalan tüm jüri üyeleri dönmüş, sadece Yıldız Tilbe dönmemiş… Performansın sonunda “Aa sen Türkmüşsün… Ben seni yabancı sandım. Türk olduğunu bilsem dönerdim” şeklinde tepki veren Tilbe’ye, Gökhan Özoğuz’dan “Bu yarışmaya yabancılar da geliyor, niye dönmedin ki” diye yanıt vermiş. Bunun üzerine Yıldız Tilbe “Burası O Ses Türkiye, ben Türk arıyorum. Burası O Ses İngiltere değil, öyle olsaydı İngiliz arardım” şeklinde yanıt verince tansiyon daha da yükselmiş. Seyircilerin şaşkınlığa kapılmasının ardından duruma müdahalede bulunmak mecburiyetinde kalan Acun Ilıcalı ipleri eline almış. Acun Ilıcalı’nın ortamı yumuşatıp seyircileri salondan çıkarttığı ve o günkü programı iptal ettiği konuşuluyor.

İddiaların ardından jüride yaşanan gerginliğin yarışma kadrosunda çatırdamalara sebep olup olmayacağı merak edilirken, yaşananların ne kadarının ekrana yansıyacağı ya da yansıyıp yansımayacağı da çok büyük merak konusu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here