Paylaş

TRT 1 ekranlarında yepyeni bir dönem dizisi başlıyor. Mavera dizisi şimdiden izleyenler tarafından merakla bekleniyor. 13.YY Türkiye Selçuklu Devleti’ni anlatan Mavera dizisi yüksek maliyetli çekimleriyle oldukça dikkat çekti.

Mavera dizisi nerede çekiliyor?

Konya Film Platoları ikinci kez kullanılacak. Daha önce Mevlâna dizisine ev sahipliği yapan plato, Mavera ile tekrar çekimlere döndü.

Dizi toplamda 30 bölüm olarak yayınlanacak. Ramazan ayı itibariyle TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşacak. Dizinin 12 Nisan Salı günü ilk bölümünün yayınlanması,30 Mayıs Salı günü ise final bölümünün yayınlanması planlanıyor.

Mavera dizisi Konya ilinin Meram İlçesinde Karahüyük Mahallesinde çekiliyor. Dizi 13.YY Türkiye Selçuklu Devletini anlatan bir dönem dizisi. Konya Film Platoları ile çekilen dizi oldukça yüksek maliyetli. Dizi sayesinde Konya ilinin tanıtılması ve Konya’yı dizi turizminde geliştirmek amaçlanıyor.

Konya Film Platoları ile ilgili başka bir detay ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 390 dönümlük arazinde yer alması. TRT için tahsis edilen platoda şu sıralar 13. YY Konya’sını görmek mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here