Paylaş

Ekranların sevilen dizisi Masum 407. bölümünde de büyük olaylara sahne oldu.

Masum 407. Bölümünün Özeti

Sanskar Mira ile evleneceği için aşırı mutludur. Yatağına uzandığında sırtı yanmaya başlıyor ve anlar ki çivili yatağa yatmış. Modi ailesi Mira ile evlenince hayatını cehenneme çevireceklerini söylüyor. Sanskar Mira ile evlenmekten vazgeçiyor. Daram borudan tırmanarak Mira’nın odasına gidiyor. Mira Daram’ın hatasını anladığını sanıp mutlu oluyor. Fakat Daram Sanskar’ın düzgün bir adam olmadığını ve başka bir kişiyle evlenmesi gerektiğini söyleyince Mira sinirden küplere biniyor. O sırada kapıdan içeri gelen Ahem Daram’a bağırıp çağırıyor. Mira Daram’ı yolcu ediyor.

Mira ağlarken babası yanına geliyor ve Daram’ı sevdiğini ama Daram’ın onu önemsemediğini söylüyor. Ertesi gün Mira gelinlik giyip çıkıyor ve Sanskar’ı bulamıyor. Her yerde onu ararken Sanskar ortaya çıkıyor. Ahem Sanskar’ı ateşin yanına oturtup ve bu evliliğin bugün yapılacağını emrediyor. Ahem odasına giderken Koki ve Gopi de peşinden geliyor. Gopi, Mira Daram’ı severken bu evliliğe izin vermeyeceklerini söylüyor. Ahem Mira’yı seven birini bulacağını söylüyor. Koki ve Gopi gülümsemeye başlıyor.

Ahem Daram’ı getireceğini söylediği yerde Gopi’nin de her zaman olduğu gibi yine haklı olduğunu söylüyor. Ahem doğruca Daram’ın yanına gidiyor ve oraya bir baba olarak gittiğini, Mira ile evlenmesi gerektiğini söylüyor. Daram aptal aptal yüzüne bakıyor. Ahem Mira’yı hayatı boyunca mutlu edeceğine dair Daram’dan söz alıyor ve o zaman git ve Mira ile evlen diyor. Ahem ve Daram arabayla düğün evine giderken arabaları bozuluyor. Ahem beyaz bir at görüyor ve Daram’a onunla Mira’nın yanına gitmesini istiyor. Mira ümidini yitirmiştir ki Daram beyaz atıyla içeri giriyor. Mira sevinçten havaya sıçrıyor.

Mira Sanskar’a seninle evleneceğimi mi düşündün diye dalga geçerken Daram onu korkutuyor. Urmi de onu terlikle kovalıyor. Gopi, Pandit’ten evlilik işlerini başlatmasını istiyor. Daram Ahem gelince başlamalarını istiyor. Fakat Ahem gecikince düğün başlıyor ve bitiyor. Gopi Ahem’in hala gelmediğini söyleyerek endişelerini dile getiriyor. Biraz sonrasında büyük bir ses ile bazı adamlar geliyor ve Ahem’in ölüsünü ortaya koyuyor. Modi ailesi şoka giriyor.

Aradan uzun yıllar geçiyor. Gopi bir küvetini içine girmiş şekilde intihara teşebbüs ediyor. Koki elinde bastonla geliyor ve onu kurtarıyor. Ama Gopi ısrarcı çıkıyor. Koki yardım için Pari’nin odasına gidiyor. Bu sırada Pari ve büyüyüp genç kız olmuş Raşi yoga yapıyor. Koki gelince Raşi düşer ve Koki’yi azarlar. Koki’den Gopi için hemşire bulmasını istiyor. Koki defalarca tuttuğunu söylüyor. Bu sırada doktor geliyor ve Gopi’yi su dolu küvetten çıkarıp odasına götürüyor. Gopi uzun yıllar komada kalıyor. 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here