Paylaş

Son günlerde reytinglerinde düşüş yaşayan Hekimoğlu 16 Mart Salı akşamı 41. bölümü ile şuana kadar ki en düşük reyting oranı olan 3.05 reyting ile bir düşüş yaşadı. Aynı gün yayınlanan Kanal 7’nin dizisi olan Emanet bile Hekimoğlu’ndan fazla reyting aldı. Bunların üzerine Kanal D yönetimi ile yapımcı Ojo Pictures’in 3 sezon görüşmeleri de tamamlandı. Kanal D görüşmelerin sonunda Hekimoğlu ile devam etmek istemediğini dile getirdi.

Hekimoğlu Mayıs ayında final yapıyor

Her bölümde farklı hasta ve hastalıklarla izleyicileri ekrana kilitleyen dizideki olaylar imkansız gibi görünse de doktorlardan biri olan Hekimoğlu sayesinde büyük bir dikkatle çözülüyor. Hekimoğlu, başladığı günden beri izleyiciyi şoka uğratacak sahneler yapsa da son zamanlarda artık sıradanlaşmaya başladı. Bu durum ise Hekimoğlu’nun düşüşe uğrayana reytinglerini açıklıyor.

İlk sezonunda Salı günleri iyi reytingler alan dizi, özellikle de TRT1’de başlayan ve aynı gün yayınlanan  Masumlar Apartmanı’ndan sonra reytinglerde düşüş yaşamaya başladı. İki dizinin konuları farklı olmasına rağmen Masumlar Apartmanı’nın içeriğinin izleyiciyi oldukça etkilemesinden dolayı tercihler değişti.

Hekimoğlu, 11 Mayıs Salı akşamı final bölümü ile son kez izleyici karşısına çıkacak. Bunun yanı sıra Covid-19 nedeni ile Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkma ihtimali yapımcılardan minimum bir veya iki hafta dizilerin ara vereceği manasına geliyor. Bu sebepten ötürü Hekimoğlu dizisi tahminen 49. bölümde final yapacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here