Paylaş

Star TV’nin yeni dizisi Kağıt Ev, 19 Nisan Pazartesi günü ilk bölümüyle izleyici karşısına çıkacak. Yönetmenliğini Şenol Dönmez’in üstlendiği dizinin başrollerinde Nur Fettahoğlu ve Erdal Beşikçioğlu yer alıyor. İlk fragmanıyla büyük ilgi toplayan dizinin ana karakterlerinden biri olan Azra’ya güzel oyuncu Tuvana Türkay hayat veriyor.

Kağıt Ev Azra kimdir?

19 Nisan Pazartesi günü yayın hayatına başlayacak olan Kağıt Ev dizisinde yer alan Azra karakteri, Cihan ile yasak aşk yaşamaktadır. Azra çok hırslı, azimli ve kunaz bir kadındır. Cihan’la yaşadığı yasak aşktan Cihan’ın kızı Cemre haberdar olunca hayatları farklı bir noktaya doğru gider.

Tüvana Türkay kimdir?

Kağıt Ev dizinde Azra karakterini Tuvana Türkay canlandırmaktadır. Tuvana Türkay, 3 Ekim 1990 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Bulgaristan göçmeni olan oyuncu, Beykent Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunudur. 2009 yılında ilk kez kamera karşısına geçen Türkay, ilk deneyimi olmasına rağmen başrolü oynamış ve yıldızı parlamıştır. Oyunculuğunun yanı sıra şarkı sözü yazan ve seslendiren Türkay, ‘Tuana’ adlı şarkısına cover yapmıştır. Güzel oyuncu İkimizde Beni Seviyoruz, Olanlar Oldu, Bizans Oyunları, Yer Gök Aşk, Güvercin Uçuverdi, Ağır Romantik ve Yasak Elma gibi yapımlarda rol almıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here