Paylaş

Yıldızlararası, Christopher Nolan’ın yönettiği bir bilim kurgu filmidir. Filmin yapımcısı inanılmaz bir yönetmen olduğu için filmden beklentiler açıkça yüksek. Filmin IMDb puanı veya bir milyondan fazla oyu göz önüne alındığında, yönetmen bu beklentiyi karşıladığı ifade edilebilir.

Interstellar film konusu

Film şu zamandan o kadar uzakta gösterilmiyor, ama aslında şimdiki zamana yakın gösteriliyor. Bu filmde dünya, orada yaşayan insanlara gerekli yaşam koşullarını sağlamaktan uzaklaşmaya başlıyor. Mahsuller ölüyor ve insanlar yiyecek üretmekte zorlanıyor. Nitekim tarım, dünyada yaşamak için en gerekli meslek haline gelmiştir. Bu film, insanın en temel ihtiyacı olan yemeğin her şey demek olduğu bir dünyada böyle bir ortamda geçmektedir.

Dünyanın her yerindeki insanlar yiyecek arama sorununa çözüm aradığı için uzay araştırmaları artık boş ve zaman kaybı olarak görülüyor ve anladığımız birkaç NASA bilim adamı şöyle: Böyle bir atmosferde kapana kısıldım. Farklı gezegenlerdeki astronotlar, Dünya’nın ötesindeki yerleşim yerlerini keşfetmek için. Uygun bir gezegen bulunursa, bir koloni kurmayı hedefler ve orada yaşamaya başlarlar. Cooper, kızının yatak odasındaki anomalinin aslında yerçekimi ile ilgili olduğunu keşfeder. Daha sonra yerde görülebilen kumda oluşan bu iki telin akort edildiğini ve böylece NASA’nın gizemli zirvesine ulaşmasını sağladığını fark etti. NASA’nın gizli yüzey konuşmalarında, bu yerçekimi anormalliklerinin 50 yıl önce başladığını öğreniyoruz. Profesörün teorisine göre, yerçekimi kontrol edilebilir ve eğer yerçekimini kontrol edebilirlerse, insanlarla dolu bir gezegeni, Dünya’da yaşayan insanları başka bir gezegene taşıyabilmeleri gerekir.

Interstellar (Yıldızlararası) 2 ne zaman çıkacak?

Film çok beğenildikten sonra ikinci bir film vizyona girecek. Interstellar 2 ne zaman çıkacak? Interstellar 2’nin çıkış tarihi şu anda belirsiz ancak 2022 ile 2024 arasında geleceği tahmin ediliyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here