Paylaş

Gelinim Mutfakta, 12 Mart 2018 tarihinde yayımlanmaya başlayan, 4 gelinin 4 kayınvalidesiyle yarıştığı bir yemek yarışmasıdır. Yarışma hafta içi her gün Kanal D’de yayımlanmaktadır. Yarışmanın sezon sayısı üç bölüm sayısıyla 700 ‘ ü bulmuştur. Yarışmacının sunuculuğun pek çok ünlü isim üstlenmişken şu an itibariyle Seda Sayan devam ettirmektedir. Yönetmen koltuğundaysa volkan Gültekin oturmaktadır.

Hafta içi her gün farklı konuklarla yarışmanın nabzı sürekli tutulur hale gelmiştir. Yarışmanın kazanına her hafta 5 bilezik verilmektedir. Altının genel anlamda yükseldiği şu günleri düşünürsek oldukça iyi bir mevla olarak karışımıza çıkmaktadır.

Yarışmacılardan gelin Seda yaptığı davranışlar çerçevesinde sosyal medyadan oldukça çok tepki almaktadır. Bu durum haftanın başından beri motivasyonundaki eksiliğine yansıdı. Ayrıca bu durum en büyük sebeplerinden birisi de seda’nın kaynanası ile yaşadığı tatsız bir olaydır. Ardından Seda’nın bir açıklaması üzerine bu durum tam tersi bir şekil alarak geri döndü.

Seda bu durumda yapması gelen planı düşünmüştü. Perşembe gününe kadar olan puan durumunda yapması gerekenleri bir tarafa bırakıp eleme potasına düşmemek için uğraşacaktı. İlk önce yaptığı bu amaç doğrultusunda eleme potasına girmemeyi başardı. Bu olayların yanı sıra yarışmacı Esra’nın başını bırakmayan tahlihsiz olaylar Perşembe günü eleme potasına düşmesine sebep oldu.

Bunun yanı sıra yarışmacılardan Gönül Harşitlioğlu şu ana kadar yarışan gelinlerin arasında en düşük puanı alarak düşük puan rekorunu kıran gelin simasını kazandı. Aslında tüm olaylar birbirine bağlantılı durumda gelişmekte. Gönül’an hatası Seda’yı elenmekten kurtardı.  Bunun üstüne birde 10 puan farkla sıralamanın sonunda yer aldı.

Genel ifadeyle yarışma sürecindeki alınan puanlamalara bakılacak olursa.  Gönül en düşük puanı almasının yanı sıra diğer eleme potasında olan rakibiyle aralarında tam 2 puan fark bulunmaktadır. Tahminlerimiz doğrultusunda elenen kişi iki hafta önce yarışmaya katılan ve geldiği hafta eski yarışmacıyı elenen Gönül olması bekleniyor.

Gelinim Mutfakta Haftalık Puanlanma

Yağmur: 67 Puan

Esra 57 puan

Seda 55 puan

Gönül 45 puan

14 mayıs cuma puanları sonucu elde edilen puanlar;

Seda  : 55 + 15 = 70

Esra   : 57 + 11 = 68

Gönül  : 45 + 19 = 64

Yağmur: 67 + 20 = 87

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here