Ana Sayfa Televizyon Diriliş Ertuğrul Yeni Sezon Fragmanında Ertuğrul Gazi’nin şehit olduğu haberi!

Diriliş Ertuğrul Yeni Sezon Fragmanında Ertuğrul Gazi’nin şehit olduğu haberi!

Ekranların en sevilen dizilerinden Diriliş Ertuğrul'un yeni sezon fragmanı yayınlandı. Fragmanda obanın Ertuğrul Gazi'nin şehit olduğu haberini alması dizi severleri heyecanladırdı.

1124
0
Paylaş

TRT 1 ekranlarının en çok sevilen dizilerinden olan Diriliş Ertuğrul, bu sezon da ekranlarda yer almaya hazırlanıyor. Ancak dizi severler dizinin yeni fragmanında Ertuğrul Gazi’nin şehit olduğu bilgisini alıyor. Birbirinden önemli ödülleri almaya hak kazanan Diriliş Ertuğrul’un Ekim ayı sonuna doğru başlaması bekleniyor.

Ertuğrul Gazi’nin şehit olduğu haberini alan halkın çok büyük bir üzüntü yaşadığı gözlemlendi. Bunun yanında dizi yönetiminden henüz Ertuğrul Gazi’nin ölüp ölmediğine ilişkin bir bilgi aktarılmamıştır. Bu durum da dizi severlerin yeni bölüme olan merakını hat safhaya çıkarmış durumdadır.

ERTUĞRUL GAZİ GERÇEKTE KİMDİR?

Ertuğrul Gazi, Osmanlı Devleti’nin kurulmasına bir anlamda ortam hazırlamış bir hükümdardır. Oğlu Osman Bey ise Osmanlı Devleti’nin kurucusudur. Yöneticiliğiyle halen önek alınacak bir lider olan Ertuğrul Gazi, halkını her zaman sulh içerisinde yönetmeyi başarmıştır. Mevcut aşiretinde de 7’den 70’e herkesin çok sevdiği bir liderdir ve Hıristiyan halkının bile gönlünü fethetmeyi başarmıştır.

Yaşamı boyunca çok sayıda sefere çıkan ve bu seferlerde çok büyük işler başaran Ertuğrul Gazi, tarihte büyük bir öneme sahiptir.

Yönettiği halkın her zaman mutlu olmasını ön planda tutmuş ve güveni tam anlamıyla sağlayabilmek için elinden geleni yapmıştır. Osmanlı Devleti’nin de temelini atarak 600 yıllık bir süper gücün oluşmasına olanak sağlamıştır. Bundan dolayı da Ertuğrul Gazi’nin diğer hükümdarlara göre önemi çok daha farklıdır.

ERTUĞRUL GAZİNİN ÖLÜMÜ NASIL GERÇEKLEŞTİ?

Ertuğrul Gazi, gerçekte 93 yaşında Söğüt’te hastalığı sebebiyle yaşamını yitirmiştir. Dizinin tarihe sadık kalması halinde hükümdarın ölümünün de bu şekilde gerçekleşmesi gerektiği belirtiliyor.

1281 yılında hayatını kaybeden Ertuğrul Gazi’nin türbesi de yaşamını yitirdiği yerde yani Söğüt’tedir. Eylül ayının her ikinci haftasında Pazar günü kudretli liderin anma törenleri halen yapılmaktadır. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here