Paylaş

FOX TV ekranlarının yeni sezon dizilerinden bir tanesi olan Çocukluk’un oyuncu kadrosu merak edilmeye devam ediyor. Oyuncuları bir bir açıklanırken dizinin genç yıldızları ve konusu ise araştırılanlar arasında yerini aldı.

Çocukluk dizisi yapımcılığı MedYapım tarafından üstlenilen bir projedir. Geçtiğimiz süreçte adı Kimsesizler olarak açıklanırken değişikliğe gidilerek Çocukluk oldu. 9 Ekim 2020 tarihinde ekranlarda olacak dizinin oyuncu kadrosu ise en net olarak geçtiğimiz günlerde paylaşıldı.

Kendi geleceklerini ve kendi adlarını koyan çocukların duygu yüklü ve dramatik olarak işlendiği dizide geçmiş ve gelecek hikayeleri anlatılacak.

Çocukluk dizisinin konusu genel olarak Mahir Boztepe tarafından kurulan Ali Kağan Çocuk Evi’nde yaşayan kimsesiz Mozi, Mavi, Bambi ve Zeynep’in geçmişte yaşadıkları sonrasında geleceklerini ve birbirinden kopmamaları anlatılmaktadır. İlk bölümde ailesi tarafından kuruma bırakılan ve yaşamına alıştıkları iki kardeş Mavi ve Mozi’nin ailesi hapse girdiği için ilk defa çocuk esirgeme kurumuna gelen Zeynep’in tanışmaları anlatılacaktır.

Çocukluk dizisi oyuncuları kimlerdir?

  • Beren Gökyıldız – Mavi 
  • Kübra Süzgün – Mozi
  • Nilay Yeral – Bambi
  • Derin Su Akkuş – Zeynep
  • Erdal Beşikçioğlu – Mahir Boztepe
  • Burcu ÖZBERK – Ayşegül

Beren Gökyıldız (Mavi) kimdir?

11 yaşında olan çocuk oyuncu Gökyıldız, 29 Eylül 2009 doğumludur. İstanbul’da yaşayan ve eğitimine devam eden ilkokul 5. Sınıf öğrencisi olan Gökyıldız ilk olarak Kocaman Aile dizisinde görev alsa da ilk büyük rolünü Annem dizisinde göstermiş ve çocuk oyuncular arasında yerini almıştır. Aynı zamanda Gökyıldız çocuk oyuncuların skeçlerinin oynatıldığı Güldüy Güldüy Show programında oyunculuk yapmıştır.

Kardeşi Mozi ile uzun zaman önce Ali Kağan çocuk evine gelen Mavi, hiçbir zaman bir aile istememektedir. Zeynep’in koruyucusu olan Mavi gelecekte ailesini bulacağını sürekli belirten o zamana kadar da arkadaşlarını aile yerine koyan bir çocuktur.

Kübra Süzgün(Mozi) kimdir?

26 Haziran 2009 tarihinde doğan Süzgün 11 yaşındadır. Beren Gökyıldız ile Anne dizisinde birlikte görev alan Süzgün asıl önemli rolünü Kadın dizisinde almış ve başarılı olmuştur. Okuluna ara vermeyen Süzgün derslerine sette devam etmektedir.

Ali Kağan çocuk yurdunun belki de ilk çocukları olan Mozi, Mavi ile kardeş gibi büyümüş ve soranlara da kardeş olduklarını söylemektedir. Mavi ne kadar hırçın ve sinirliyse Mozi o kadar sakindir. Mozi’nin istediği tek şey ise sevgi ile büyümektir.

Nilay Yeral (Bambi) kimdir?

Turkcell reklam filmlerinde görevler alarak kamera karşısına geçen çocuk oyuncu Yeral 2013 doğumludur ve 7 yaşındadır. 2. Sınıfa giden Yeral Yusuf Güney Gün ajansa kayıtlıdır.

Ali Kağan çocuk yurdunun en küçük üyesi olan Bambi dizide 6 yaşındadır. 5 yaşında geldiği Ali Kağan çocuk yurdunda Mozi ve Mavi ile arkadaş olmuştur.

Derin Su Akkuş (Serçe) kimdir?

İlkokul öğrencisi olan Akkuş, dizde psikolojik danışmanlar eşliğinde rolünü icra etmektedir. Geleceğin en büyük oyuncularından bir tanesi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Akkuş İstanbul’da doğmuş ve halen İstanbul’da yaşamaktadır.

Bambi, Mavi ve Mozi ile aynı odada kalan Zeynep kimseye güvenmemektedir. Sadece odasında ki arkadaşlarına güvenmektedir. Sınıf arkadaşları Zeynep’i hiçbir zaman kabul etmemiş onu hep koruyan Bambi olmuştur.

Erdal Beşikçioğlu (Mahir Boztepe) kimdir?

5 Ocak 1970 yılında Ankara’da dünyaya gelen Beşikçioğlu 50 yaşındadır. Pek çok dizi film ve tiyatro oyununda yer alsa da son zamanlarda çekilen Behzat Ç Bir Ankara Polisiyesi dizisinde canlandırdığı Behzat Ç ile tanınmış ve pek çok kişinin sevgilisi haline gelmiştir. Hacettepe Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunu olan Beşikçioğlu Es Es ve Kod Adı Reaksiyon dizilerinde de sevilen karakterlere hayat vermiştir.

Mahir Zortepe Ali Kağan çocuk yurdunun kurucusudur. Kalbinde kötülük olmayan birisidir. Ailesi vefat ettikten sonra oğlunun adını kurumuna veren Mahir Boztepe’nin tek amacı kimsesiz çocuklar korumak ve onları mutlu etmektir.

Burcu Özberk (Ayşegül) kimdir?

12 Aralık 1989 tarihinde Eskişehir’de dünyaya gelen Özberk dizide Erdal Beşikçioğlu’nun rol arkadaşı olacaktır. Ankara Üniversitesi Oyunculuk bölümü mezunu olan Özberk 162 cm boyunda 54 kilodur.

Temiz kalpli olan Ayşegül kurumun sahibi Mahir Boztepe’yi sevmektedir. Ali Kağan çocuk yurdunun memuru olan Ayşegül çocukların hem en iyi arkadaşı hem anneleri hem de arkadaşlarıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here