Ana Sayfa Televizyon Çocuklar Duymasın dizisi ele aldığı konular ile Eylül ayının en çok izlenen...

Çocuklar Duymasın dizisi ele aldığı konular ile Eylül ayının en çok izlenen dizisi oldu

Çocuklar Duymasın adli dizi ele aldığı konular ile Eylül ayının en çok izlenen filmi oldu. Gündemde olan Vatan Şaşmaz'ın vefatı ve TEOG konusunun dizide işlenmesi filme izlenme rekoru getirmiştir.

723
0
Paylaş

2002 yılında  TGRT kanalında yayınlanmaya başlayan Çocuklar Duymasın adli dizi, ele aldığı sosyal ve toplumsal konularla izleyicinin büyük ilgisini çekmiştir. Aile yapısı üzerinde duran film toplumu etkilemiş, yayınlandığı saatlerde herkes ekranın başında yerini almıştır. Baba karakteri ile Haluk; tam bir türk erkeğini yansıtırken, anna karakterindeki Melte; Batılı, daha moden bir kadını yansıtmaktadır. Aslında Doğu ve Batı kültürünün harmanlandığını görüyoru bu filmde. Kız evlat rolünde Duygu, erkek evlat rolunde ise Havuç Emre yer alıyor. Aile çocukları üzerinden topluma mesajlar gönderiyor. En basiti Emrenin telefon istemesinin ardından ailenin Emre’nin yaşından dolayı karşı çıkması. Bu durum birçok izleyene önek bir davranış olmuş ve küçük yaştaki çocuklarına telefon almamışlar hatta yasaklamışlardır. Yani film toplumsal bir işlev görmektedir.

Çocuklar Duymasın adli film belirli bir süre yayında kaldıktan sonra final yapıp, bitirip tekrar ekranlarda karşımıza çıktı. Son olarak bu sezon ekranlarda bizimle buluşan film, yine sosyal temaları ve önek davranışları ile topluma yol gösterici oluyor. 

Çocuklar Duymasın Eylül ayının zirvesinde yer alarak rekor kırmıştır. Zirvede yer almasının nedeni nedir?

Dizide oynayan Vatan Şaşmaz’ın vefat etmesi ve  TEOG konusunun ele alınması filmi Eylül ayında zirveye taşıdı. 

Sevilen sunucu, oyuncu Vatan Şaşmaz’ın vefat etmesi tüm sevenlerini üzdü. Vatan Şaşmaz’ın vefatının ardında yapım şirketi ve senaristler ünlü oyuncunu vefatını dizide konu edindiler. Aynı zamanda Türkiyenin en önemli problemi olan eğitim meselesine değinen film seyirciyi ekranlara kitledi. Birçok izleyici çocuklarının kaderini belirleyecek bir sınav aşamasından geçeceğini ve daha önceki yıllarda uygulanan TEOG sınavının kalkmasının ardından çocuklarının nasıl bir sınava tabi tutulacağını bilmemektedir. Filmin bu konuyu ele alması seyircilerde izleme isteği uyandırarak filmi zirveye taşımışlardır. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here