Paylaş

Kanal D kanallarında yayınlanan Azize dizisi, yayın tarihine diğer dizilere nazaran biraz geç başladı. Dizinin geç başlaması reytingleri de etkiledi. Reytingleri yükseltmek için Kanal D, diziyi Salı gününden cumartesi gününe çekti. Reytinglerde de bir artış görüldü. Dizi, 19 Kasım Salı günü reyting sıralamasında 11. Sırada yer aldı.

Diğer dizilere nazaran üç bölüm geride başlayan dizi, reytingleri arttırmak için gün değiştirdi. Üç aralık Salı günü, yayınlanan dizi 16 sırada iken, 26 Kasım Salı akşamı bu sıralama 12. Sıradaydı. 19 Kasımda ise dizinin reyting oranı 11. Sıraydı.

Dizinin yapımcısı Süreç Film olurken, yönetmen koltuğunda ise Volkan Kocatürk oturmakta. Dizinin senaristliğini ise; Başar Başaran, Meryem Gültabak ve Emre Özdür’dür. Dizinin başrolünde ise Hande Erçel ve Buğra Gülsoy vardır.

 

Dizinin ana teması Azize karakterinin Alpan ailesiyle yaşadığı olaylardır. Güçlü, zengin bir aile olan Alpan ailesi, Azize’nin anne ve babasının öldürülmesinde etkili kişilerdir. Azize ise ailesinden geriye kalan tek kardeşini korumaya çalışsa da Alpan ailesi kardeşini de öldürmüştür. Azize, ailesini öldüren Alpan ailesinden intikam almak için, gerçek ismini saklayarak Azize ismiyle Alpan ailesinin arasına girmiştir. Azize güçlü bir karakterdir. Yaşamı boyunca tek başına çalışan ve kendi ayaklarının üzerinde duran bir kişiliğe sahiptir. Ailesini kaybettikten sonra kardeşini korumaya çalışsa da bu mücadeleden yenik düşmüştür. Alpanlar, Azize’nin kardeşi Yiğit’i öldürmüştür.

İntikam hırsıyla dolup taşmış bir karakter olan Azize, Alpan ailesinden intikam almak planlar kurmuştur. Azize, planların işlemesini isterken, Alpan’ların genç üyesi olan Kartal’a hisler beslemeye başlar ve duyguları karşılıklıdır. Kartal’da Azize’ye karşı aynı duyguları beslemektedir. Mafya olarak bilinen Alpan’ların babası olarak bilinen İskender, en güvendiği kişi ise Kartal’dır. Azize, intikam için girdiği bu yolda Kartal’a aşık olmuştur. Kartal ise, babasının kötü işlerle uğraşmasını istemez.

 

 

Alpan’ların genç üyesi olan Kartal, babasından sonra kendisinin Alpan’lar koltuğuna oturacağı bilmektedir. Farklı ve ilginç bir konuya değinen Azize dizisi, reytinglerde başarılı bir ivme kazanamasa da reytinglerin artması düşünülmektedir. Dizi, hırs içerisinde intikam almak isteyen Azize karakterine yoğunluk vermektedir. Ancak aşk duygusu konuyu çok farklı yerlere getirebilmektedir. Dizi aşk konusuna da değinmektedir. Her akşam Salı günü ekranlarda yerini alan Azize dizisi, her bölümüyle dikkat çekmeye devam ediyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here