Paylaş

TRT 1 ekranları içerisinde haftanın her günü yayınlanmakta olan Acemi Anneler dizisinin yeni sezona devam edip etmeyeceği merak konusudur. Acemi Anneler finale mi gidecek konuları sık sık konuşulmakta.

Şimdilik dizinin devam edip edememesi alacağı izlenme oranlarına yönelik gelişmektedir. Şu anlık dizinin izlenme oranları beklenin altında gibi duruyor. Lakin TRT kanalının yapımcılarla sezonun bitimine kadar anlaşmaya varmasından dolayı reytinglerin az olması durumunda dizi belirtilmemiştir. Şu anda dizinin ekranlarda kalıp kalmayacağı henüz net değildir. Şimdilik 2’nci sezonu olmayacak gibi gözüküyor.

 

Bunun nedeni izlenme oranlarındaki düşüklükten kaynaklanmaktadır. Lakin araya yapılan sözleşme girmektedir. Dizinin başrol kadrosu ise Begüm Topçu, Melis Yıldıran, Merve Üçer ve Yağmur Öztürk bulunuyor. Dizi TRT yapıdır ve sadece TRT karar verdiği taktirde sona erecektir. TRT’nin herhangi bir izlenme kaygısı bulunmadığından dolayı belki dizi devam edebilmektedir.

 

Yani vereceğimiz yanıtlar şimdilik net değildir. TRT cephesi tarafından herhangi bir açıklama yapıldığında yazımızı güncelleyeceğiz. Şimdi dizi hakkında yapılan yorumlara bakalım…

Acemi Anneler dizisine yapılan yorumlar?

Pandemi döneminde takip edilebilecek dizilerden bir tanesi olabilir lakin biraz ucuz kaçtığını söyleyebiliriz. Hikaye Ankara’nın bir mahallesinde geçmekte bu nedeniyle konuların hepsi o mahallede geçiyor. Mahalle dayanışması biraz abartılıyor gibi, bunun öneği birinin parmağında ufak bir kesik olsa bile herkes hastaneye koşuyor. Hepsi toplanıyor ve karakteri taburcu ediyor. Bunun dışında komik olsun diye peruk ve bıyık takıldığında karakterlerin izleyici tarafından tanınması ve karakterlerin tanımaması bayağı bir komiktir. Sonuçta Clark Kent’te bir gözlükle saklanıyor değil mi…

 

Karakterlere bakıldığında ise Seda’nın yaptığı oyunlar, Casmin’in söylemekte olduğu yalanlar ve Hayat adlı karakterin her şeye atlaması ve kendini feda etmesi abartılı olmuş. Dizide kişilerin birbirlerine hep iyi davrandığı ve iyilik yaptığını görüyoruz. Bu dizinin mahalle dayanışmasından biraz sıkmasına yaramış, daha ara ara yardımlaşmalar olsa daha iyi olabilirmiş. Dizinin makyajları pek yeterli olmamış; öneğin karakterler hamile olunca karınları şişmiyor. Lakin bu bir dizi olduğu için anlaşılabilir bir şey. Sitenin yöneticisinin bir palyaço olması, bir türlü nerede öğretmenlik yaptığını göremediğimiz bir öğretmen, nerede çalıştığını göremediğimiz bir doktor. İş yerine nadir giden karakterler gibi etkenler her ne kadar komedi dizisi olsa da pek anlayış gösterilemeyecek durumlar. Hatta paradan o kadar kısılıyor ki; sabah akşam karakterler, poğaça, açma ve pişi gibi hamur işi yiyorlar. Hem de her öğün. Yani dizi masraftan kaçınırken gerçeklikten de uzaklaşıyor. Umarız 2. sezonu olursa dizi bu eksiklerini giderebilir.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here