Paylaş

Diziler ya da filmlerle ilgili tüm detayları paylaşan JustWatch ,yakın zamanda Türkiye’de 2020 senesinde en fazla izlenen filmleri açıkladı. Her alandan,yayınlanma tarihi farklı olan yapımlar bu listede yer almaktadır. Türkiye’de 2020 senesinde en fazla izlenen filmlerin listesi şu şekildedir;

  1.  Listenin zirvesinde Joker yer almaktadır. Filmin IMDb puanı ise 8,4’dür. Filmin başrolünde Joaquin Phoenix yer almaktadır. Filmin yönetmenliğini ise Todd Phillips yapmıştır.

        2.Listenin ikinci sırasında Parasite filmi yer almaktadır. Filmin IMDb puanı8,6’dır. Sinema tarihine damga vurmuştur. Fakir ve hırslı olan bir aileyi konu etmektedir.

          3.Listenin üçüncü sırasında Once Upon a Time Hollywood filmi yer almaktadır.Filmin IMDb puanı ise 7,6’dır. Usta yönetmen Quentin Tarantino tarafından yaplmıştır. Filmin Başrolünde Brad Pitt, Leonardo Dicaprio,Margot Robbie ile Emile Hirsch gibi çok ünlü isimler yer almaktadır.

       4.Listenin dördüncü sırasında Contagion filmi yer almaktadır. Filmin IMDb puanı 6,7’dir. En çok izlenenler listesinde olması çok şaşırtmamaktadır. 2020 yılı salgın dönemiyle geçmiştir.

       5.Listenin beşinci sırasında Jojo Rabbit filmi yer almaktadır. Filmin IMDb puanı 7,9’dur. Film komedi temasıyla ön plana çıkmaktadır. Hitler zamanını konu almaktadır.

         6.Listenin altıncı sırasında Ford v Ferrari filmi yer almaktadır. Filmin IMDb puanı 8,1’dir. Filmin yönetmenliğini James Mangol yapmıştır. Filmin başrolünde Christian Bale ile Matt Damon yer almaktadır. 1966 yılındaki bir yarış konuyu oluşturmaktadır.

          7.Listenin yedinci sırasında Little Women filmi yer almaktadır. Filmin IMDb puanı 7,8’dir. Dram içeriği olan film oldukça beğeni kazanmıştır. Emma Watson, filmin kadrosunda yer almaktadır.

         8.Listenin sekizinci sırasında Harry Potter and Sorcerer’s Stone filmi yer almaktadır. IMDb puanı 7,6’dır. Harry Potter serisi ,herkesin hayranlık duyduğu bir film serisidir. Bu film serisinde olan Harry Potter ve Felsefe Taşı, 2020 yılında en fazla izlenen filmler listesini içinde kendine yer bulmuştur.

         9.Listenin dokuzuncu sırasında The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring filmi yer almaktadır. Filmin IMDb puanı 8,8’dir. Yüzüklerin Efendisi serisi bir efsanedir. 2020 yılında en fazla izlenen filmler listesinde olmasına şaşmamak gerekiyor. J.R.R. Tolkien’in romanından beyaz perdeye uyarlanmıştır.

       10.Listenin son sırasında Interstellar filmi yer almaktadır. Filmin IMDb puanı 8,6’dır. Christoper Nolan tarafından yazılıp yönetilmiştir. 2014 yılında vizyona giren film bir başyapıt olarak sinema dünyasında yer almaktadır. Filmin başrolünde Matthrew McConaughey yer almaktadır. Filmde,insanlık açısından önemli bir problem için çözüm aranmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here