Paylaş

WABetaInfo tarafından bildirildiği üzere WhatsApp, Haziran ayı sonlarında iOS kullanıcıları için Android kullanıcılarına sunduğu yeni bir özelliği Cuma günü yayınladı. Artık fotoğraflar ve videolar içeren bir mesajı bir kez görüntüledikten sonra mesajlar kaybolabilir.

Uygulama, kullanıcıların ekran görüntüsü almasına engel olmayacak. Mesaj gönderirken “Bir kez görüntüle” seçilirse, içerik gönderenin sohbetinden ve alıcının sohbetinden kaybolur. Android kullanıcıları için özellik, grup sohbetleri için de geçerli olacak.

Özellik hakkında bilgi veren mesaj şöyle: “Daha fazla gizlilik için, alıcı bir kez açtıktan sonra fotoğrafınız veya videonuz sohbetten kaybolacak. Unutmayın, insanlar her zaman ekran görüntüsü alabilir”

Ayrıca, alıcıların kaybolan içeriğin ekran görüntülerini alması durumunda WhatsApp’ın kullanıcılara bildirimde bulunmayacağını da bildirir. Bunun nedeni, kullanıcıların ekran görüntüsü almasını engellemenin kusursuz bir yolu olmamasıdır, diye açıklıyor ve bunun kullanıcılara yanlış bir güvenlik hissi vereceğini savunuyor.

WhatsApp CEO’su Will Cathcart ve Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, bu özellik üzerinde çalıştıklarını doğruladılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here