Ana Sayfa Teknoloji Ubere Gösterilen Yoğun İlgi Taksicilerin Canını Sıktı!

Ubere Gösterilen Yoğun İlgi Taksicilerin Canını Sıktı!

İnsanlar tarafından talep gören Uber, taksicilerin canını sıktı. Uber programıyla müşteri gideceği güzergahı ve ödeyeceği parayı önceden görebiliyor.

4523
0
Paylaş

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatın her alanına hakim olduğu görülüyor. İşta, okulda ya da sosyal hayatımızın içinde sürekli teknoloji ile haşır neşiriz. 

Büyük pazar payı bulan teknolojinin ürünü akıllı telefonlar, sağladıkları faydalarla insanlar tarafından tercih ediliyor. Hayatımızın her alanında faal olarak kullandığımız telefonlar üzerinden intenet bağlantısı ile birtakım işlerimi gerçekleştirebiliyoruz. Yüklenen programlarla hayatımız daha kolay hale geliyor. İntenet ağı ile her türlü işlemleri telefon üzerinden yapmaktayız. 

Gündemde olan teknolojik cihazlara yüklenen Uber, sosyal medyada ilgi görürken taksicilerin canını sıkıyor. 

Peki Uber nedir?

Uber, telefonlara yüklenen ve şehir içinde ulaşımımızı kolaylaştıran bir programdır. Bu program sayesinde, program üzerinden istediğimiz taksiyi ve taksiciyi seçebiliyoruz. Güzergah bilgilerini girerek varmak istediğimiz yol haritasını çiziyor ve ne kadar ücret ödeyeceğimizi önceden görebiliyoruz. Müşteriyi hem yolda kalmkatan hem de ödeyeceği bilmediği bir meblağadan kurtarıyor. 

Taksiciler Uber programına karşı çıkıyor.

İstanbul Taksi Deneği geçenlerde Yeşilköy WOW hotelde birçok taksicinin katılımıyla bir toplantı düzenledi. Toplantıya AK Parti İstanbul Milletvekili, CHP Millet vekili ve MHP millet vekilide katılmıştır. Taksiciler bu toplantıda neden Uber’e karşı çıktıklarını anlattı.

Uber nedeniyle müşteriyi yönlendirdiğini ve yolcu bulma sıkıntısı doğurduğunu söyleyen taksiciler, bu uygulamanın kalmasını istediler. Yüksek meblağalara alınan plakalara çok emek verilmesinden ve uzun yıllar sürmesinden dolayı Uber’in bir hata olduğunu söylediler. Aynı zamanda durak sisteminin olmaması da taksicilerin canını sıkan bir diğer unsurdur. 

Taksicilerin bu tepkisine rağmen sosyal medyada halk tarafından Uber destek görmüştür. Sağladığı avantajlar müşterinin hoşuna gitmiştir. Önceden gidilecek güzergahın belirlenip ortaya çıkacak meblanın görülmesi müşteride güven oluşturdu. Bu sebepten dolayı Uber sosyal medyada insanlar tarafından destek görüp, savunuldu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here