Ana Sayfa Teknoloji iPhone X Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu

iPhone X Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu

Meraklılarının nefesini tutarak piyasaya çıkışını beklediği yeni iPhone X'in fiyatı belli oldu.

4077
0
Paylaş

Geçtiğimiz günlerde iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın fiyatları belli olmuştu. Dünyaca ünlü markanın sevenleri tanıtım lansmanından beri iPhone X’in fiyatlarını tabiri caizse nefeslerini tutarak bekliyorlardı. Apple’ın 10. yıla özel olarak ürettiği yeni modeli iPhone X’in Türkiye satış fiyatı belli oldu.

Marka resmi intenet sitesi üzerinden iPhone X2in satış fiyatını açıkladı. Apple’ın resmi intenet sitesi üzerinden açıkladığı fiyatlar şu şekilde:

iPhone X 64 GB – 6.099 TL

iPhone X 256 GB – 6.899 TL 

Telefonun satış fiyatına KDV ve diğer yasal ücretler dahil. Telefona eklenen yasal vergilerin fiyatı ise şu şekilde, 64 GB’lık versiyon için 1857 TL, 256 GB’lık versiyon için ise 2057 TL Kdv fiyatı belirlenmiş.

Peki nedir iPhone X’i bu kadar özel kılan?

Telefon incelendiğinde en dikkat çeken kısımlarının tasarım ve ekran özellikleri olduğu hemen göze çarpıyor. iPhone X’in ekranı, 2017 model telefonlar olan Galaxy S8, Galaxy Note8, LG G6, LG V30 gibi cihazlara oranla daha büyük ve fiziksel tuşlardan arındırılmış. Yani cihazda tuş bulunmuyor. Fiziksel home tuşu yerine, ekrana yapacağımız parmak hareketlerini kullanıyoruz. Home tuşu kalktığı için parmak okuma sensörü, yerini yüz tanıma teknolojisine bırakmış. Markanın lansmanda bahsettiği Face ID yani yüz tanıma özelliği, parmak okuma sensörü teknolojisinden daha güvenli. Parmak izi tanıma 50.000’de 1 benzerlik gösterirken, yüz tanıma teknolojisi 1.000.000’da 1 benzerlik gösteriyor.

iPhone X’de OLED ekran teknolojisi kullanılmış. Bu ekran 1125 x 2436 piksel çözünürlük sunuyor.

Tasarmda metal çerçeve ve cam gövdeler kullanıllmış. Suya ve toza dayanıklı.

Hem arka hem ön kamerada portre modu ve portre ışığı fotoğraf çekim özellikleri bulunuyor.

yeni tanışacağımız bir diğer özellik ise animoji. Yarattığımız sevimli karakterler sizin yüz mimiklerinizi tekrar edebiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here