Ana Sayfa Teknoloji iOS 11.0.3 Resmi Olarak Tüm iPhone’lar İçin Etkinleştirildi

iOS 11.0.3 Resmi Olarak Tüm iPhone’lar İçin Etkinleştirildi

Apple'ın iOS 11 ile başı bir türlü dertten kurtulamadı. Yayınlandığı ilk günde bu yana çokça şikayet ile karşılaşan iOS 11'in yeni güncellemesi resmi olarak tüm iPhone ve iPad'lerden indirilebiliyor.

4025
0
Paylaş

Dünya teknoloji devlerinden Apple’ın başı yazılım güncellemeleri ile dertte. 12 Eylül tarihinde resmi olarak tanıttığı yeni iPhone modelleri ile birlikte, cihazlarla birlikte gelecek olan yeni yazılım iOS 11’in tanıtımını gerçekleştiren Apple, kısa süre sonra iOS 11’in problemleri ile boğuşmak zorunda kaldı. Firmayı zor durumda bırakan yazılımın açıkları dünya çapında birçok Apple kullanıcısı tarafından gündeme getirilirken, Apple ilk etapta 11.0.1’i yayınladı. 11.01’in yayınlanmasının ardından iPhone 8’lerde meydana gelen batarya şişme probleminin çözümü için harekete geçen firma bu defa iPhone 11.0.2’yi kullanıma sundu. Ancak iOS 11’in 2. güncellemesi sonrasında sorunların birçoğu ortadan kalktı ancak bu defa da çeşitli problemlerin kaldırılması için 3. güncelleme için harekete geçildi. iOS 11’in 3. güncellemesi iOS 11.0.3’ün yayınlanması ile birlikte firma çeşitli problemlerin çözümünü getirdi. Boyut olarak ilk iki güncellemeye kıyasla daha küçük bir paket halinde sunulan iOS 11.0.3 başta iPhone 6S-7-8 için indirmeye açılırken, an itibariyle 5S ve üzeri tüm modeller için indirilebilir hale getirildi.

6S’E TAKILAN ORİJİNAL OLMAYAN EKRANLARIN DOKUNMATİK SORUNLARI GİDERİLDİ

Yapılan yeni güncelleme ile birlikte çeşitli hata ve kırıkların düzeltildiği bildirilirken, iPhone 6S modellerine takılan orijinal olmayan camların dokunmatik konusundaki yanıt vermeme sorunun giderildiği de güncelleme ile birlikte bildirildi. Kullanıcılar güncellemeyi indirirken, paket boyutunun 300 MB’ın altında olduğunu gördü. Haliyle güncellemenin aslında çok da köklü bir yenilik getirmeyeceği anlaşılmış oldu. Zira performans iyileştirmelerini içeren yeni güncelleme 6S modelinin altı için çok da spesifik bir yenilik sağlamadı. Bakalım Apple, iOS 11.1’i ne zaman yayınlayacak. Çünkü serideki en kritik değişiklikler genellikle 2. basamaktaki artışlarla oluyor. Apple’ın iOS 11.1 ile birlikte özellikle emoji klavyesinde köklü bir değişiklik yapması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here