Ana Sayfa Teknoloji Instagram’da Anket Devri Başladı!

Instagram’da Anket Devri Başladı!

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Instagram'da artık anket yapabilme özelliği de resmi olarak kullanıma sunuldu!

6668
0
Paylaş

Sosyal medya araçları son 5 yıllık süre zarfında artık hayatımızın tam ortasında yer almaya başladı. İnsanlari kullandıkları akıllı telefonlarında artık sosyal medya araçları aracılığı ile hayatlarından her anı diledikleri an ve diledikleri şekilde fotoğraflarla, videolarla ve yazılarla paylaşabiliyorlar. Bu anlamda da karşımızda kullanabileceğimiz çok sayıda sosyal medya aracı yer alıyor. Bunlar arasında gündemden asla düşmeyen bir tanesi ise hiç şüphesiz Instagram. Instagram, fotoğraf paylaşım platformu olarak kullanıma sunulduğu ilk günden bu yana hem fotoğraf tutkunlarını hem de çevresi ile sürekli temas halinde kalıp, olup bitenlerden haberdar olmak isteyenleri bir araya getiren oldukça gelişmiş bir uygulama. Uygulamanın indirme sayısı 1 milyarı geçmiş durumda ve milyonlarca Instagram kullanıcısı, hesaplarını aktif olarak çeşitli amaçlarla kullanıyorlar. 

STORY ÖZELLİĞİNDE BİR YENİLİK DAHA

Instagram’ın en çok kullanılan özelliklerinde birisi de Story paylaşımı olarak karşımıza çıkıyor. Anlık olarak paylaşım sahasında 24 saat durabilen storylerde kişiler, yaşadıkları olayları ve gördükleri şeyleri profillerinde kayıtlı duracak şekilde paylaşmak yerine bu kısımda 24 saatliğine paylaşabiliyorlar. Story aracı yüz tanıma filtreleri ve eklenebilen emojiler ile birlikte oldukça eğlenceli bir alan olarak tasarlanmış. Şimdiyse InstaStory’lere oldukça yoğun bir kullanım oranı olacağı anlaşılan anket özelliği eklendi. Bu özellik ile birlikte artık Instagram kullanıcıları, takipçilerine sorular yöneltebilecek ve iki şıktan oluşan cevapları toplayabilecek. 

NASIL KULLANILIR?

Instagram Story’de bir fotoğraf çektikten sonra ekranınızın en altına dokunup yukarıya kaydırdığınızda açılan emoji ekleme ekranının en üst kısmında KONUM, FOTOĞRAF, ETİKET ekle seçenekleri vardı. Artık bu ekrana bir de “ANKET” seçeneği eklendi. Anket seçeneğini bu ekrandan seçtiğiniz taktirde, anket yapmak üzere ilgili kutu fotoğraf yada videonuzun üzerine düşecek. Bu kutudaki “EVET” “HAYIR” butonlarına istediğiniz şıkları yazabilir, “ANKET” kelimesi yerine de sorunuzu yazabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here