Paylaş

Araç seramik kaplama araçların tüm gövdesi üzerinde yer alan boya katmanlarının üzerine uygulanan özel bir kaplamaya verilen isimdir. Aynı zamanda araç folyo kaplama işlemleri araca herhangi bir zarar vermeyecek özel yapıştırma teknikleri ile yapılır. Folyo film ile kaplanan araç kimyasal bazı sıvı çeşitleri kullanılarak boyanın üzerine yeni bir katman oluşturulması anlamına geliyor.

Araç Seramik Kaplama Nedir?

Araç seramik kaplama işlemleri seramik olarak da ayrılan özelliklere sahip olabiliyor. Şeffaf ya da renkli olarak yapılan folyo kaplama işlemleri Sonax Levent firmamız tarafından özenle gerçekleştiriliyor. Araç kaplama işlemleri genellikle araç üzerinde yer alan kaporta çiziklerini engellemek için kullanılan bir yöntemlerden biridir.

Yıllarca çıkmadan kullanılan bu uygulama aracın ilk günkü parlaklığını koruması için yardımcı oluyor. Ayrıca araç üzerinde yer alan ufak tefek çizikler uygulanan filmin kalitesine bağlı olarak hemen ortadan kalkabiliyor. Kendi kendine kapanan tüm çizikler kalıcı olarak yok edilmiş oluyor. Detaylı iç temizlik yapılarak daha da konforlu araçlara sahip olabilirsiniz.

Seramik Kaplama Özellikleri Nelerdir?

Araç kaplamaları araca herhangi bir zarar vermez. Aksine araç üzerinde orijinal boyayı koruduğu için uzun seneler boyunca kullanım yapılabilmesi adına tavsiye edilen bir yöntemdir. Ayrıca kaplamalar boya yüzeyindeki oksijen bağlantısı kesildiğinden artı olarak yağmur, çamur, güneş ve kar benzeri her türlü etkenlere karşı olukça koruma sağlar. Bu nedenle Sonax Levent firması olarak her araç sahibinin kaplama ve detaylı iç temizlik yaptırmasını tavsiye ediyoruz. Tüm işlemleri özenle ve en uygun olacak şekilde sağlıyoruz.

Seramik Kaplamanın Avantajları

Ortalama olarak 2 ile 3 sene arasında kullanım yapılabilir. Tabi ki bu durum araç kaplama işlemlerinin ne kadar kaliteli olduğu ile alakalı bir durumdur. Aynı zamanda araç folyo kaplama işlemleri kullanılan folyo detayına bakılarak da belirlenebilir. Bu nedenle ortalama olarak kullanım sürelerinin 3 sene demek mümkün olur.

Sonax Detaylı İç Temizlik Aşamaları Nelerdir?

Araç seramik kaplama işlemleri araç üzerindeki boyaya zarar vermeden çıkartılır ise herhangi bir sorun yaşatmaz. Firmamız tarafından kullanılan araç kaplama malzemeleri ISO, CE ve TSE gibi zorunlu olan standart testlerden başarı ile geçmiştir.

Detaylı iç temizlik ise döşemelerden kaputa direksiyondan paspaslara tüm yüzeylerin temizlenmesi anlamına gelir. Ayrıca tüm kaplama çeşitlerimiz farklı araçlara uygun olacak şekilde tasarlanmış olup, uzman kişiler tarafından özenle yapılır. Herhangi bir zarar vermediği kanıtlanan folyo kaplama işlemleri güvenle kullanılır.

Sonax Detaylı İç Temizlik ve Sterilizasyon Aracınıza Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Firmamızın yapmış olduğu tüm araç seramik kaplama- 50 derece ile + 110 dereceye kadar hiçbir şekilde zarar görmeden kullanılmasını sağlayan özel malzemelerden üretilmiştir. Ayrıca bu uygulamaların yapıldığı ortamlar dezenfekte edildiğinden güvenle bu işlemler sağlanabilir. Araç folyo kaplama işlemleri için randevu almak, bu işleyişin daha düzenli ve tedbirli olarak yapılmasını sağlar. Bu nedenle detaylı iç temizlik ve sterilizasyon faydaları ile tüm işlemler için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçmeniz mümkün.

Araç Folyo Kaplama Nedir?

Araçlar için yapılan folyo kaplama işlemlerinin normal şartlar uygulanması durumunda ömrü ortalama olarak 3 yıl olarak belirlenmiştir. Kaplama işlemleri araca bağlı olarak ve güneş ve farklı hava koşullarına göre ömürlerini belirler. Araç folyo kaplama süreçleri aşağıdaki gibi devam eder.

  • Renkli araç kaplama işlemi yapılacak ise bu durumda ruhsat değişimi yapılmalı.
  • Araç plakasına ait fatura oluşturulmalı.
  • Muayene istasyonuna giderek EK1 formu doldurulmalı
  • Renk tespit işlemi yaptırılarak gerekli olan evraklar çıkarttırılır.
  • Notere gidilerek renk değişim işlemleri ruhsata kayıt ettirilir.

Ayrıca araç folyo kaplama işlemleri sırasında kullanılan malzemelerin kalitesi oldukça önemli bir etkendir.

Araç Folyo Kaplama Neden Yapılır?

Aracınız üzerinde oluşan çizikler derinlikleri ve çeşitlerine göre pasta cila işlemleri ile ortadan kaldırılır. Eğer bu çizikler ağır ya da orta derecede ise bu durumda özellikle zımpara ile çizik olan yere işlem uygulanır. Bu şekilde düzleme işlemleri yapılır.

Boya etrafında böylelikle derinlik kalmadan bu işlemler uygulanır. Herhangi bir çukur ya da çizikler araç folyo kaplama işlemlerinin kötü görünmesine neden olur. Bu nedenle öncelikle dış ve detaylı iç temizlik temizleme işlemlerinin sağlanması gerekir.

Araç Folyo Kaplama İçin Püf Noktaları Nelerdir?

Araç seramik kaplama işlemleri içerisinde kullanılan yapıştırıcıların iyice kuruması ve kabarcık olmaması adına garantili olacak şekilde araçların minimum 3 gün sonra yıkanması tavsiye edilir. Öncesinde yıkanması durumunda kaplama işlemleri kısa sürede bozulacaktır.

Bu da istenmeyen durumları doğurur. Bu nedenle tüm işlemler bittikten sonra beklenmesi gerekir. Araç folyo kaplama işlemleri uygulandığı andan itibaren dikkat edilmesi gereken bazı durumları içerisinde barındırır. Bu durumlara dikkat edilmesi uzun seneler boyunca kullanım yapılmasını sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here