Ana Sayfa Teknoloji Apple, iPhone 7S ile şaşırtmaya hazırlanıyor

Apple, iPhone 7S ile şaşırtmaya hazırlanıyor

Teknoloji devi Apple, yeni çıkacak amiral gemileri iPhone 7S ve iPhone 7S Plus ile ilgili ‘’iPhone 7 kopyası olmayacak.’’ açıklamasını yaptı.

4201
0
Paylaş

Apple, sadece birkaç ay sonra iPhone 8’in tanıtımını gerçekleştirecek. Bu tanıtımda, iPhone 7S ve iPhone 7 Plus da Apple ailesine katacak. Bütün teknoloji severlerin beğenisine sunulacak amiral gemileri için beklenti bir hayli yüksek durumda. iPhone 8’in markanın tasarım çizgileri açısından sportif bir versiyon olacağı belirtilmekte.

iPhone 7S ile ilgili beklentiler firma tarafından yükseltilmiş durumda. Yeni çıkacak cihazda hali hazırda kullanılmakta aksesuarların kullanılamayacağı belirtilmektedir. Yeni modelde cihazın yüksekliğinin ve genişliğinin 0.1 mm kadar artırılacağı belirtildi. Bu artışın sebebi ise pil ömrünü artırmak olduğu açıklandı.

Kablosuz şarj özelliği gelebilir

Apple’nin tanıtımını gerçekleştireceği yeni amiral gemilerinin diğer cihazlara oranla çok daha gelişmiş olacağı belirtilmektedir. Burada çok uzun bir süredir gündemde olan kablosuz şarj özelliği akla ilk gelen özelliklerdendir.

Ortaya çıkan tasarımlar, teknoloji severleri tatmin etmedi

Teknoloji severler, iPhone 8 için beklentileri bir hayli yüksek tutmaktadır. Bu noktada ise fabrikadan sızdırılmış iPhone maketi olduğu iddia edilen tasarımlar beğeni kazanmadı. Bu tasarımda, iPhone 8’in ön ve arkasında 2.5D cam panellerin yer aldığı gözlemlenmektedir. Touch ID’nin ise cihazın arkasında yer alması beklenmektedir. Sanal ana ekran tuşu bulunan iPhone 8 tasarımının 12 Eylül’de tanıtılması beklenmektedir.

Cihazın iPhone 7 Plus’ta da olduğu gibi çift kamerayla gelmesi beklenmektedir. Bunun yanında cihazın 3D yüz tanıma, hızlı şarj özellikleriyle de gelmesi bekleniyor. Tasarım açısından teknoloji severlerin en büyük beklentisi ise, OLED ekran tasarımıdır.

OLED ekran tasarımı nedir?

OLED ekran tasarımı, günümüzün ekran en iyi teknolojisidir. OLED teknolojisi, ışığın kaynağını ve renk dizilişini aynı anda kontrol edebilme imkanı sağlamaktadır. Bunun yanında her piksel için uygun parlaklık ve ışık aktarılması da OLED ekranın bir diğer avantajıdır. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here