Ana Sayfa Teknoloji Apple İnsansız Otomobil İçin Düğmeye Bastı

Apple İnsansız Otomobil İçin Düğmeye Bastı

Apple elektrikli ve sürücüsüz araç üretmek için çalışmalara başladı. Apple yeni projesiyle 2020 de piyasaya girmeye hazırlanıyor.

1510
0
Paylaş

Apple telefon ve bilgisayardan sonra çok şaşırtıcı bir projeyle geliyor. Elektrikli ve sürücüsüz araba üretmeye hazırlanan Apple, yeni projesi için gerekli hazırlıkları yapmaya başladı.

Apple Sürücüsüz Araba Üretecek

Apple uzun süredir üzerinde çalıştığı sürücüsüz araba projesi için Kalifoniya eyaletinden test edilmesi için gerekli izinleri aldı. Kalifoniya eyaletinde kamuya açık yollarda Apple’ın sürücüsüz araçlarının mühendisler gözetiminde yapılabilmesi için gerekli izinler alındı. Apple üzerinde 200 kişinin çalıştığı sürücüsüz araba projesini 2020 yılına kadar piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Arabanın tasarımı ile de gizlilikle çalışmalarını yürüten Apple, bilgi sızdırmamaya çalışıyor. 

Elektrikli ve sürücüsüz araba projesi birçok dev şirket tarafından dikkat çekmiş ve bu yönde çalışmalara başlamışlardır. Önümüzdeki yıllarda elektrikli ve sürücüsüz araba piyasasında rekabetin büyük olacağı düşünülüyor. 16 yıl önce otomobil devi Ford’dan ayrılıp, Apple ile çalışmaya başlayan Steve Zadesky’nin liderliğinde projesini yürüten Apple,insansız arabasına Titan ismini verdi. İnsansız ve elektrikli araba projesinde artan rekabete dikkat çeken uzmanlar, Apple’ın bu alanda zorlanabileceğini düşünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here