Ana Sayfa Spor Şili Futbol Federasyonu Radamel Falcao’yu FIFA’ya şikayet etmeye hazırlanıyor

Şili Futbol Federasyonu Radamel Falcao’yu FIFA’ya şikayet etmeye hazırlanıyor

Peru - Kolombiya maçında Radamel Falcao'nun şike yaptığı öne sürüldü. Şili Futbol Federasyonu Radamel Falcao'yu FIFA'ya şikayet etmeye hazırlanıyor.

842
0
Paylaş

2018 yılı Dünya Kupası Eleme maçları sona erdi ama Peru ve Kolombiya maçı büyük ses getirdi. Per Komolmbiya maçı 1-1 sonuçlanarak Kolombiya grupta dördüncü olup Dünya Kupası’na katılırken peru ise beşinci olarak playoff oynamaya hak kazanadı. Şili’nin Brezilya’ya 3-0 yenilmesinin ardından Dünya Kupasına veda etti. Buraya kadar herşey normal giderken. Peru Kolombiya maçında beklenmedik olaylar oldu. İlk yarı golsüz biten karşılaşmada Kolombiya James Rodriguez ile öne geçerken Peru 76. dakikada eşitliği sağladı. Saha da bu dakikadan sonra bir olay yaşandı ve maç sonrası gündeme oturdu. Kolombiyalı oyuncu Ramadel Falcao rakip oyuncularla sürekli sohbet etmeye başladı. Elini ağzıyla kapatıp bir şeyler anlatan Ramadel Falcao’nun ardından Peru’lu oyuncuların el hareketleriyle sakin olun hareketi yapması kameralara yansıdı. Bu hareketin ardından ünlü oyuncu Ramadel Falcao’nun Brezilya Şili maçının sonucunu rakip takıma söylediği konuşuldu. Çünkü 1-1 lik skor her iki takıma da yarıyordu. Bu konuşmanın ardından maçın son dakikalarına doğru oyuncular pas yaparak süreye oynamaya başladılar. 

Şili Futbol Federasyonu Ramadel Falcao’yu FIFA’ya şikayet etme kararı aldı. Maçın seyrine müdahale ettiği gerekeçesiyle şike yaptığı öne sürülen Falcao konu ile ilgili bir açıklama yaptı. Falcao açıklamasında “Diğer maçlarda ne olduğunu biliyorduk. O sonuçları bilerek oynuyorduk, ben de bu bilgiyi Perulu oyunculara ilettim. Daha fazlası yok” dedi. Perulu orta saha oyuncusunun yapmış olduğu açıklamada ise “Son beş dakikada Kolombiyalılar bizimle konuşmaya başladı. Diğer maçlardaki skorları biliyorlardı. Biz de maçı ihtiyaç duyduğumuz şekilde sürdürdük…. Falcao ile konuştum, mevcut durumda iki takımın da Dünya Kupası’na gittiğini söyledi.” diye konuştu. Bu olayın ardından ŞİLİ Futbol Federasyonu FIFA’ya şikayette bulunurken FIFA’nın nasıl bir karar vereceği merakla bekleniyor. Böyle bir durumun normal mi karşılanacağı yoksa şike olarak mı değerlendirileceği FIFA’nın vereceği karar sonrası netlik kazanacak. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here