Ana Sayfa Spor Şenol Güneş’ten uzun süre sonra kötü sinyaller

Şenol Güneş’ten uzun süre sonra kötü sinyaller

Beşiktaş'ın teknik adamı Şenol Güneş, alınan kötü sonuçlar neticesinde uzun bir aradan sonra Fenerbahçe ve Galatasaray'ın gerisinde kaldı.

3846
0
Paylaş

Siyah beyazlı takım Şenol Güneş’le başarılı bir çizgi tutturmuş ve son iki yılın futbol gündemine damgasını vurmuştu. Ancak karakartallar bu başarılı tablonun çatırdamaya başlaması olarak yorumlanabilecek sinyaller veriyor.

Süper Lig’de art arta kötü sonuçlar alan Beşiktaş uzun bir aranın ardından ilk kez Fenerbahçe ve Galatasaray’ın gerisinde kaldı. Bu durum Beşiktaşlı taraftarlarda tepki ve paniğe neden oldu.

Şenol Güneş’in Beşiktaş’ta göreve başlamasından beri rakiplerinin gerisine düşmemesi ve geride bıraktığımız iki sezonu şampiyon kapatmasına rağmen, yeni sezona beklenenden kötü başlaması Beşiktaş taraftarını büyük hayal kırıklığına uğrattı.

Son iki sezonun şampiyonu Beşiktaş, Süper Lig’de sezona istediği gibi bir başlangıç yapamadı. Şenol Güneş idaresinde ilk kez Fenerbahçe ve Galatasaray’ın gerisine düşen takımda tüm dikkat Şampiyonlar Ligi’ne çevrildi. 

Tecrübeli teknik adam siyah beyazlı takımın başında bir ilke imza attı. Beşiktaş, Şenol Güneş göreve geldikten sonraki iki sezonu da şampiyonlukla tamamlamış hatta 2 sezon boyunca hiçbir haftayı ezeli rakiplerinin geridinde kapatmamıştı. Bu sebeple şu anki tablo taraftarlar arasında büyük bir paniğe sebebiyet verdi.

Beşiktaş’ın şu ana dek dört galibiyet, iki beraberlik ve iki mağlubiyet neticesinde 14 puanı bulunuyor. Beşiktaş ligde 6. sırada yer alırken, rakibi Fenerbahçe aynı puana sahip olmasına rağmen averaj farkıyla Beşiktaş’ın bir üst sırasına yerleşmeyi başarmış durumda. 22 puan sahibi olan Galatasaray ise ezeli rakiplerinin 8 puan önünde ve liderlik koltuğunda yer almaya devam ediyor.

Üç büyüklerin rekabetinin nasıl sonlanacağını tahmin etmek 34 haftalık ligin 8. haftasında pek de mümkün olmuyor, üstelik hepimiz biliyoruz ki futbolda işler her an tersine dönebiliyor. Önümüzdeki günlerde ligin dev isimlerini nelerin beklediği ve sezonun nasıl sonuçlanacağı tüm futbolseverler tarafından merakla bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here