Ana Sayfa Spor Sakaryaspor yeni stadyumuna 8 Ekim’de yapılacak maç ile kavuşuyor

Sakaryaspor yeni stadyumuna 8 Ekim’de yapılacak maç ile kavuşuyor

Sakaryaspor yeni stadyumuna 8 Ekim'de kavuşuyor. Sakarya'nın yeni stadının adı Atatürk Stadyumu oldu.

637
0
Paylaş

Birçok yeni stadyum ile ülkemizde futbola verilen önemi görmekteyiz. Sakaryaspor’da artık yeni stadyumuna kavuşuyor. Sakarya Atatürk Stadyumu 8 Ekim’de ilk maçıyla açılışını gerçekleştiriyor. Türkiye’nin ikinci liginde mücadelesine devam eden takım Sakaryaspor yeni stadında tam dolum bekliyor. Kahramanmaraşspor ile oynanacak maç stadyumunda açılışını gerçekleştirecek. 8 Ekim de oynanacak maç yeni stadyumda gerçekleşecek. Skaryaspor’un artık maçlarını oynayacağı stadyumun Sakarya Atatürk Stadyumu olarak açılıyor.

Skaryaspor için yapılan bu stadyumun çalışmalarına iki yıl önce başlanmıştı. Tamamen her şeyiyle biten stadyumun açılışı yarın ikinci lig maçlarından biriyle gerçekleşecek. İki yıl önce TOKİ yani Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde yapılmaya başlanmıştı. Yapımının bittiği açıklanan yeni stadyumun açılışının gerçekleşmesi için Başbakan onayını verdi. Yeşil siyah renkleriyle Türkiye 2. Lig takımlarından olan Sakaryaspor stadyumdaki ilk maçına yarın (8 Ekim) saat 19:00 da oynayacak. Kahramanmaraşspor ile karşılaşacak olan Sakaryaspor stadyumun taraftarlarla dolmasını bekliyor. 

Yeni stadyumun UEFA için ideal olan boyutlarda inşa edildiği biliniyor. Bunun yanında birçok asansörün ve locanında bulunduğu bildirildi. Bunların yanı sıra kadınlar ve çocuklarda unutulmadı. 1500 kişilik bir kapasiteye sahip olan stadyumun otoparkı da 1400 araç park edilebilecek şekilde yapılmıştır. Sakaryaspor yeni stadyumunda yeni başarılar elde etmeyi planlıyor. 8 Ekim’de oynanacak yeni stadyumun ilk maçını kazanıp yeni stadyumda mağlup olmak istemiyorlar. Skaryaspor Türkiye 2.liginde yer almaktadır fakat geçmişinde pek çok ünlü futbolcuyu bünyesinde barındırmış ve bugüne getirmiştir. Tuncay Şanlı gibi isimlerle bir zamanlar yoluna devam eden Sakaryaspor tekrar gücünü toplayacağını ve emin adımlarla ilerleyeceğini belirtti. 

Sakaryaspor 2.ligde 6.sırada yer almaktadır. Sıradaki maçı yarın yeni stadyumunda saat 19:00 da Kahramanmaraşspor ile oynanacaktır. Sakaryaspor taraftalarının desteğini beklemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here