Ana Sayfa Spor Roberto Soldado için 7,5 Milyon Euro Bonservis Bedeli Haberleri Fenerbahçe Camiasını Karıştırdı

Roberto Soldado için 7,5 Milyon Euro Bonservis Bedeli Haberleri Fenerbahçe Camiasını Karıştırdı

Fenerbahçe forvet oyuncusu Roberto Soldado için 7,5 milyon Euro bonservis bedeli ödedi haberleri Fenerbahçe camiasını karıştırdı.

609
0
Paylaş

Fenerbahçe sezona başı Villarreal’den forvet oyuncusu Roberto Soldado’yu transfer etmişti. Fakat Fenerbahçe’nin Ronerto Saldado için ödediği bonservisi açıklamaması o dönem kafalarda soru işareti oluşturmuştu. Villarreal Başkanı Alfonso’nun yamış olduğu bir açıklama Fenerbahçe camiasını karıştırdı. Villarreal Başkanının yaptığı açıklamada “Satın alma opsiyonu 7,5 milyon euro olan Bacca’nın bonservisini, Fenerbahçe’den gelen parayla ödeyeceğiz.” demesi üzerine gözler Fenerbahçe Spor Klübü’ne çevrildi. Avrupa ve Türk basınında Soldado için bonservis ücreti 8 milyon Euro, 10 milyon Euro gibi rakamlar konuşulurken şimdi de Villarreal Başkanı’nın bu açıklaması kafalrda soru işaretlerini daha da belirginleştirdi. Bu açıklama sonrası sarı lacivertli ekibin iyice karışacağa benziyor. Futbolcular arasında ücret ne kadar çok fazla konuşulmasa da 7,5 milyon Euroluk bonservis takımda taşları yerinden oynatmaya yeter gibi gözüküyor. 

Fenerbahçeli taraftarların bu haber sonrası ödenen paraya sosyal medya da büyük tepki göstermesinin ardından Fenerbahçe Spor Klübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın konu ile ilgili nasıl bir açıklama yapcağı merakla bekleniyor. Sezon başında Transfer edilen Roberto Soldado’nun bonsevisinin o zaman açıklanmaması haberin doğruluğunu kanıtlar nitelikte. Üstelik Villarreal Başkanının bu şekilde bir açıklama yapması ve Carlos Bacca’nın sözleşmesinde satın alma opsiyonu’nun 7,5 milyon Euro olarak görülmesi Fenerbahçenin bu büyük rakamı oyuncu için ödediği haberlerini doğrular nitelikte. Sosyal medya da çığ gibi büyüyen tepkilere Fenerbahçe Klübü en başta ki sessizliğini koruyacak mı merakla bekleniyor. 

Robeto Soldado 27 Mayıs 1985 İspanya doğumlu. Futbol kariyerine 13 yaşında Valencia’da başlayan Soldado daah sonra Real Madrid’in yedek takımında forma giymeye başladı. Kısa bi süre sonra A takıma yükselmeyi başaran ünlü futbolcu bir sezon Osasuna’da kiralık oynadı. 10 milyon Euro karşılığında iki yıl Villarreal’de top oynayan ünlü golcü bu sezon Fenerbahçeye transfer oldu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here