Ana Sayfa Spor NBA Cephesine, Jordan’ın Açıklamaları Damga Vurdu

NBA Cephesine, Jordan’ın Açıklamaları Damga Vurdu

Amerika Ulusal Basketbol Ligi ile alakalı olarak Majesteleri Michael Jordan, NBA yönetimine tepki gösterdi: 28 Takım çöplüğe dönecek !

896
0
Paylaş

NBA tarihine adını altın harflerle kazımış ve hala bir çok kesim tarafından dünyanın gelmiş geçmiş en iyi basketbolcusu hatta sporcusu olarak gösterilmekte olan Majesteleri lakaplı Michael Jordan bu yaz NBA’de iyice kendisini gösteren süpertakımlara karşı NBA yönetimini uyardı. Cigar Aficionado sitesine röportaj veren Michael Jordan NBA’de oluşa süpertakım modasına endişeli olarak baktığını açıkladı.

Sports Illustrated dergisi için geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda Nba’de moda olan bu sistemin, ligin rekabetçi düzeyini aşağıya çekeceğini belirten Jordan, bu düzen ile birlikte 2 tane takım iyi bir durumda olacak ancak geri kalan 28 takım çöp olarak değerlendirilecek diye konuşmuştu. Bu sistem içerisinde bu eğlence sektörünün içinde takımların ekonomik anlamda zorlanacağını ve izleyici konusunda sıkıntı çekilebileceğini de belirtmişti.

Günde altı tane puro içtiğini yaptığı röportajda belirten Majesteleri,  NBA tarihinin en iyi oyuncusunun kim olduğu ile alakalı olarak asla bitmeyen tartışmalarla ilgili olarak da açıklamalarda bulundu.

“Ben hiç Wilt Chamberlain’e oynamadım. Hiç Jerry West’e karşı oynamadım. Bu yüzden kimin kimden daha iyi olduğunu söylemek biraz o kişiye karşı haksızlık gibi oluyor. Ben 6 şampiyonluk yaşadım, Bill Russell ise 11 şampiyonluk yaşadı. Bu durum Bill Russell’ı benden daha iyi bir oyuncu yapar mı ? Hayır. Çünkü biz tamamen farklı dönemlerde oynadık.” Şeklinde konuşan efsanevi oyuncu ve Charlotte Honets sahibi Michael Jordan’ın açıklamalarına bir çok kişi katılıyor. Ünlü Nba yorumcularından Adrian Wojnarowski de Michael Jordan’ın açıklamasının oldukça yerinde olduğunu belirten isimler arasında.

Oyunculuk sonrası koçluk yapma durumu ile alakalı olarak konuşan Jordan, “Ben hiçbir zaman koçluk için bir tutkuya sahip olmadım. Rekabet anlamında benim en büyük problemim şu andaki oyunculara odaklı olmak.” Düşüncelerini açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here