Ana Sayfa Spor İzlanda’ya Karşı Aldığı Farklı Mağlubiyet ile Lucescu Rusya Hayallerini Yıktı! 0-3

İzlanda’ya Karşı Aldığı Farklı Mağlubiyet ile Lucescu Rusya Hayallerini Yıktı! 0-3

Türkiye, sahasında İzlanda'ya karşı aldığı farklı mağlubiyet ile Rusya'da yapılacak olan finallere katılma şansını kaybetti.

594
0
Paylaş

A Milli Futbol Takımı, 2018 yılında Rusya’da düzenlecek olan 2018 FİFA Dünya Kupası için yapılan elemelerde I Grubundaki 9. maçına çıktı. Eskişehir’de oynanan müsabakada Türkiye’nin rakibi İzlanda milli takımıydı. Türkiye’nin elemelere katılması için hayati önem taşıyan maçta alınan 3-0’lık mağlubiyeti, Türkiye için veda maçı oldu. 

Dk: 32 Johann Gudmundsson, Dk : 39 Birkir Bjanasson, Dk : 50  Kari Anason ‘un golleriyle İzlanda sahadan farklı galibeyetle ayrıldı. Büyük umutlarla ve heyecanla başlanan maçtaki kötü oyun ve oyuncu tercihleri eleştirilerin odak noktası olurken, Türkiye aldığı bu mağlubiyetle 14 puanda kalarak, grupta 4. sıraya geriledi. Böylece elemelere katılma şansını da tamamen ortadan kaldırmış oldu. Grubun son maçında Finlandiye ile karşılaşacak olan Türkiye, bu maçtan galip ayrılsa bile matematiksel olarak şansını yitirdi.

Fatih Terim’in A Milli Takımın başından ayrılmasından sonra, kurtarıcı gözüyle milli takımın başına getirilen Mircea Lucescu çıktığı maçlarda olumlu bir etki göstermeyerek eleştirilerin odağı haline geldi. Milli takım ile adı geçtiğinde alzheimer olduğunu ortaya atılan ve gelmesi eleştirilen Mircea Lucescu, geldikten sonra da yaptığı açıklamalar ve oyuncu tercihleriyle geçerli not alamadı. Milli takımdaki başarısızlığı yabancı sayısına bağlayarak, yerli futbolcuların takımlarında süre alamadığından yakınan Mircea Lucescu, yaptığı oyuncu seçimleri ve dizilişi ile de başarısızlığın yabancı sayısıyla değil, kalitesiz futbolcularla meydana geldiğini ortaya çıkartmış oldu. Takımlarında süre almayan oyuncuları çağırıp, süre alanları çağırmayarak ve gelen oyuncuları kendi mevkilerinde oynatmayarak takımın kimyasını bozarak alınan 2 mağlubiyetin baş mimarı oldu.

ARDA TURAN’IN 100. MİLLİ MAÇI

Milli takımı bıraktığını açıklayıp, tekrdan geri dönen Arda Turan, İzlanda mücadelesiyle  A Milli Takım’da 100. maçına çıktı. Müsaba öncesi TFF Başkanvekili Ali Dürüst tarafından plaketini alan Arda Turan, bu sırada bazı taraftarlar tarafından ıslıklanarak protesto edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here