Ana Sayfa Spor Hırvat Stoper Domagoj Vida’da Beşiktaş Sona Yaklaşıyor

Hırvat Stoper Domagoj Vida’da Beşiktaş Sona Yaklaşıyor

Son bomba transfer Beşiktaş'tan geliyor. Dinamo Kiev'de görev yapan Damagoj Vida'nın devre arasında Beşiktaş'a geleceği konuşuluyor.

697
0
Paylaş

Takımlar arası mücadeleler saha içinde olduğu gibi saha dışında da devam ediyor. Büyük takımlar, sezon başlamadan iyi futbolcularla anlaşmaya giderek kendi takımlarına almaya çalışıyorlar.

İyi ve deneyimli bir futbolcu ile sezona başlamak bir klüp için çok önemli bir avantaj unsurudur. Şampiyonlar Ligi’nde futbolcu kadrolarıyla ve sıkı antremanlarla sahalara çıkmaya hazırlanan klüpler transfer çalışmalarına devam ediyor. İyi takımlarda oynayan futbolculara teklif götüren klüpler, futbolcular için sağlam bütçe hazırlamış gibi görünüyor. 

Son zamanların bomba transferi Beşiktaş’tan geliyor. Son iki dönemde büyük başarılar sağlayan Beşiktaş, sahada başarısını arttırmak ve liderlikten uzaklaşmamak için sağlam transferler yapıyor. Beşiktaşın son transferi Domagoj Vida oluyor. Sahada stoper olarak görev yapan Vida, Dinamo Kiev’de yarı sezona kadar forma giymeye devam edecek. Dönemin başında geçmemesinin sebebi ise Dinamo Kiev’in istediği meblağanın Beşiktaş klübüne fazla gelmesiymiş. Dönem sonunda bu durumun akıbeti ne olur hepimiz göreceğiz.

Bir futbolcunun klübe gelmesi o klübü haeketlendirir ve dinamizm katar. Yani mevcut kanı yenileyerek daha iyi akmasını sağlar. Oyuncuların arasındaki uyumu tetikler. Biliyoruz ki futbol ekip işi, ekip arasında ne kadar güçlü bir bağ olursa o klüp daha avantajlı olur. Özellikle son dönemlerde Talisca ve Caner arasında olan kavga takımın ruhunu etkileyebilir. Bu giibi ufak detaylar takımın performansını etkileyecektir. Yeni bir oyuncunun takıma gelmesi bu durumları yumuşatabilir. Vida’nın takıma gelmesi ile klübün hareketlenmesi ve iyiye gitmesi söz konusudur. 

Dinamo Kiev’de oynayan 28 yaşındaki genç futbolcu Vida, devre asarında Beşiktaş forması ile sahalara çıkacak. Bu transfer hem Beşiktaş klübünü hem de Beşiktaş taraftarlarını sevindiren bir haber oldu. Sağlam transferlerle galibeyet durumunun ne olacağı herkes tarafından dört gözle bekleniyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here