Ana Sayfa Spor FETÖ’den Yargılanan Konyaspor Başkanı Ahmet Şan için 15 Yıl Hapis İstemi

FETÖ’den Yargılanan Konyaspor Başkanı Ahmet Şan için 15 Yıl Hapis İstemi

Bölücü terör örgütü FETÖ'nün gizli haberleşme ağı ByLock'u kullandığı iddia edilen Atiker Konyaspor Eski Başkanı Ahmet Şan için hazırlanan iddianame tamamlandı. Sanığa 15 yıl hapis isteniyor.

656
0
Paylaş

Bölücü terör örgütü FETÖ’ye yönelik yürütülen ByLock soruşturması kapsamında Atiker Konyaspor eski Başkanı Ahmet Şan’a gözaltı kararı çıkarılmıştı. Örgütün gizli haberleşme ağı ByLock’u kullandığı iddia edilen Şan’a 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

Soruşturma Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülüyor. Bu kapsamda 21 Ağustos günü ifade vermeye çağrılan Ahmet Şan, kısa süre sonra görevinden istifa etmişti. Daha sonra ise Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Şan’a yönelik iddianame hazırlandı.

Hazırlanan 18 maddelik iddianame, 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından onaylandı. Sanığın ByLock kullandığının kesinleştiği öğrenildi ancak Şan o iddiaları reddetti. Atiker Konyaspor eski Başkanı uygulamayı kendisinin yüklemediğini ve uygulamayı da kullanmadığını söylediği ifade edildi.

BYLOCK GİRİŞİ TESPİT EDİLDİĞİNİ 2014 YILINDA ÖĞRENDİM

Atiker Konyaspor eski Başkanı Şan, FETÖ’nün gizli haberleşme ağı olan ByLock’u kullandığı iddialarını reddetti. Şan, hakkında soruşturma olduğunu 2015 Haziran ayına kadar çalıştığı şirket üzerinde kayıtlı olan telefonda öğrendiğini belirtti. Böyle bir durumun olduğunu anlar anlamaz avukatını çağırdığını ifade eden Şan, bütün suçlamaları reddetti.

Daha sonra Şan, ifadesinin alındıktan sonra eksiden kullandığı ve imha etmediği 3 telefonu da getirebileceğini söyledi. Bunun ardından Emniyet güçlerinin Şan’ın evine girdiği ve evde bulunan bütün elektronik cihazları topladığı öğrenildi. Şan’ın evinde çocuklarının dahi kullandığı telefonların incelenmek üzere alındığı aktarıldı.

Atiker Konyaspor eski Başkanı Ahmet Şan’ın yargılanmasına kısa süre sonra başlanacağı belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here