Ana Sayfa Spor Eski Konyaspor Başkanı Ahmet Şan ile ilgili Hazırlanan İddianame Dosyasına Göre Ahmet...

Eski Konyaspor Başkanı Ahmet Şan ile ilgili Hazırlanan İddianame Dosyasına Göre Ahmet Şan, ByLock kullanıcısı!

ByLock soruşturması kapmsanında Eski Konyaspor Başkanı Şan ByLock kullanıcısı çıktı!

652
0
Paylaş

15 Temmuz darbe girişimi sonrası bu girişimde bulunanlar ve bazı kurumlara yönelik soruşturma açılmıştı. Bundan elbette ki futbol camiası da etkilendi. 2008 yılı ve sonrası için soruşturma başlatan savcılık kulüp yöneticileri, futbolcu, teknik direktörler ve hakemlerin FETÖ ile bağlantıları olup olmadıklarını incelemeye almıştı. Bu kapsamda Feytullahçı Terör Örgütü ile bağlantısı olabilecek 2 bine yakın futbolcu ve Türkiye Futbol Federasyonuna bağlı 18 hakemin isimleri dava dosyasına alındı. 

Feytullahçı Terör Örgütü soruşturmasında 2012 yılında oldukça çekişmeli geçen ve taraftarlar arası kavgaların sahaya taşınması ile Fenerbahçe – Galatasaray maçı incelemeye alınmıştı. Bursaspor’un 2009-2010 Spor Toto Süper Lig Şampiyonu olduğu sezon ile ilgilide özel olarak ilgileniyor.

Konya’da yürütülen Feytullahçı Terör Örgütü / PYD örgütlerine yönelik soruşturma kapsamına Konya Cumhuriyet Başsavcılığı eski Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan ile ilgili hazırlanan iddianame dosyasına göre Ahmet Şan, terör örgütüne ait gizli haberleşme programı olan ByLock‘u kullandığı ve 2014 yılı içerisinde 19 gün boyunca haberleşme programını kullandığı ve 13 defa da ByLock’a giriş yaptığı saptandı. Fakat kiminle ne görüşme yaptığı konusunda bir bulguya rastlanmadı. İddianame doğrultusunda 21 Ağustos’ta savcılığa giderek, ifade veren eski Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan ile ilgili hazırlanan iddianamelerden oldukça ilginç detaylara ulaşıldı. Ahmet Şan verdiği ifade sonrasında istifa etmişti. Genel müdürlüğünü yaptığı şirkete ait olan telefon hattı üzerinden ByLock’a giriş yapmış fakat herhangi bir içerik elde edilmemişti. Kombassan Holding’in telefonunu Ahmet Şan’ın kullandığı tespit edildikten sonra dava dosyasına ismi yazıldı. Elde edilen bilgiler doğrultusunda eski Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, Konya Cumhuriyet Başsavcılığı‘nın hakkında hazırladığı iddianame dosyası 2.’ci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından incelenmiş ve kabul edilmişti. Mahkeme Ahmet Şan’ı “silahlı terör örgütü üye olmak” suçu ile yargılanmasını ve 15 yıla hapis cezası yaptırımı uygulanmasını talep etti. 

Elde edilen bilgilere göre iddianame dosyası kapsamında evi aranan Ahmet Şan’ın yapılan aramada evinde Feytullah Gülen’e ait Sonsuz Nur kitabı bulundu. Savcılığa verdiği ifade de Ahmet Şan’ın şirket telefonunu 6 yıldır kullandığını ve şirket içindeki pozisyonu gereği ara ara bilgi işlem departmanındaki personele verdiğini belirtti. 2001-2004 yılları arasında bir komşusu ile örgüt sohbetlerine katıldığı fakat katıldığı sohbetlerin hiçbirinde “himmet parası” vermediğini vurguladı. Ahmet Şan, 2010 yılına kadar zaman zarfı içerisinde çocuklarının cemaat diye anılan o yapı içerisinde eğitim aldıklarını ve çocuklarının öğretmelerinin yoğun ısrarı ile bir kaç defaya mahsus olmak üzere kurban bağışı yaptığını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here