Ana Sayfa Spor Erdoğan’ın “Stat Beşikaş’ın Değil Bizim Paralarımızla Yaptılar” Söylemi Gündeme Oturdu

Erdoğan’ın “Stat Beşikaş’ın Değil Bizim Paralarımızla Yaptılar” Söylemi Gündeme Oturdu

Ampute Futbol Milli Takımı'nın final karşılaşmasında elde ettiği şampiyonluk sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Stat Beşikaş'ın değil. Bizim paralarımızla yaptılar." söylemi gündeme oturdu.

757
0
Paylaş

Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası için verdiği mücadelede son karşılaşmasına çıktı. İngiltere ile İstanbul’da Vodafone Park Arena’da karşılaşan Milli Takımımız bu karşılaşmadan elde ettiği galibiyet ile lig şampiyonu oldu. Karşılaşma sonunda şampiyonluğu elde eden takıma teşekkür etmek üzere sahaya inen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, kutlamalar sırasında ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Telefon görüşmesi esnasında karşılaşma için kapılarını açan Beşiktaş’a da teşekkürlerini ileten Bakan Osman Aşkın Bak’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği yanıt ise gündemin zirvesine yerleşti.

ERDOĞAN’IN YANITI SERT OLDU

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde Beşiktaş’a karşılaşma için statı açmasına teşekkür etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise “Saha Beşiktaş’ın mı ya? Ulan bizim verdiğimiz paralarla yaptılar!” yanıtını verdi. Bu yanıt gündemin zirvesinde yer aldı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ayrıca Ampute Milli Takımı’nın takım kaptanı Osman Çakmak’a “Seni A Milli Takıma almak lazım, A Milli Takımdakilerde ruh yok” dediği öğrenildi.

Ampute Milli Takımının kupa zaferi büyük bir coşku ile karşılanırken, yakın tarihte Türkiye’nin Dünya Kupası elemelerinde I Grubunda İzlanda’ya yenilerek kupa yolundan son aşamada dönmesi büyük bir hüsrana neden olmuştu. Finlandiya karşılaşmasından da 2-2’lik beraberlik ile bu gece ayrılan takım 4 sene sonra yeniden şansını denemek üzere FIFA Dünya Kupası elemelerine veda etti. Bu hüsrana ise Ampute Futbol Milli Takımımızın başarısı şifa oldu. Bu yıl İngiltere ile gerçekleştirdiği şampiyonluk karşılaşmasından zafer ile ayrılan takıma övgüler yağdı. Takım kaptanı Gazi Osman Çakmak’ın şampiyonluk golü hafızalardan çıkmayacak bir gol sevincini gündeme getirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here