Ana Sayfa Spor Dünya Kupası I Grubu’nda Millilerimizin Son Rakibi Finlandiya

Dünya Kupası I Grubu’nda Millilerimizin Son Rakibi Finlandiya

Dünya Kupası I Grubu'nda verdiği mücadeleler ile ülkede büyük heyecan yaratan milli takımımız İzlanda karşısında mağlup oldu ancak Finlandiya karşılaşması için oldukça iddialılar.

672
0
Paylaş

Her 4 yılda bir FIFA tarafından gerçekleştirilen ve dünya çapında takımların ülkelerin milli takımlarının karşılaştığı Dünya Kupası müsabakalarında Avrupa için grup karşılaşmalarının sonuna geliniyor. Oldukça heyecanlı bir Dünya Kupası sürecine girmiş olmanın verdiği keyif ile Türkiye A Milli Takımı’nın gruplardaki başarılarını takip eden futbol severler İzlanda karşılaşmasındaki mağlubiyet sonrasında üzüldüler. Türkiye’nin verdiği son fire olan İzlanda karşılaşması, Türkiye’nin önüne gruptan çıkma yolunda son engeli koydu. Playoff’a kalma şansını dahi ortadan kaldıran mağlubiyet sonrasında İzlanda gruptan çıkma şansını yükseltirken, Türkiye ise son karşılaşmasını Finlandiya ile gerçekleştirmek üzere kolları sıvadı. Dünya Kupasına uzanmaktan son anda engellenen Milli Takımımız, ucunda kupa olmasa dahi var gücü ile Finlandiya karşılaşmasında kök söktürecek. Finlandiya için de Dünya Kupası şansı ortadan kalkmış iken formalite gereği gerçekleşecek olan karşılaşma futbol severler tarafından büyük bir heyecanla izlenecek.

FİNLANDİYA İLE 11. KARŞILAŞMA!

Bugüne kadar Dünya Kupası karşılaşmaları sebebi ile 10 defa karşılaşan Türkiye A Milli Takımı ile Finlandiya Milli Takımı 11. defa karşı karşıya gelecekler. Bu gerçekleşmiş olan karşılaşmaların 4’ünde Türkiye galip gelirken, Finlandiya ise 3 galibiyet almıştı. Diğer 3 karşılaşma ise her iki takımın ortaya koyduğu yüksek performans ile berabere bitmişti. Son karşılaşma 24 Mart’ta gerçekleşmişti ve Türkiye bu karşılaşmadan 2-0’lık üstünlükle ayrılmıştı. Bakalım bu son karşılaşmada Türkiye ile Finlandiya’nın kozlarını paylaşması nasıl bir karşılaşma izlememize neden olacak. Dünya Kupası hayallerisuya düşen her iki takım da eğlence için ve Dünya Futbolu için oynayacaklar ve taraftarlar tarafından da renklendirilecek olan karşılaşmada futbolda şiddetin ve öfkenin son bulması çağrısı yapılacak. Arda Turan bu karşılaşmada da ilk 11’de sahada yer alacak!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here