Ana Sayfa Spor Cüneyt Çakır’ın Gündeme Bomba Gibi Düşen Düdük Açıklaması

Cüneyt Çakır’ın Gündeme Bomba Gibi Düşen Düdük Açıklaması

Türkiye futbolunda sözü geçen ve spor yorumculuğu ile de tanınan hakem Cüneyt Çakır'ın "İlla düdük mü asalım" açıklaması gündeme oturdu.

2869
0
Paylaş

Ülkemizde her yıl sıkça konuşulan hakem hataları sonrasında özellikle büyük kulüpler hakemlere büyük tepkiler göstermekte hatta kendi maçlarına olaya karışan hakemi istememe gibi durumlara da karışabiliyorlar. Ülkemizin FIFA Kokartlı hakemlerinden Cüneyt Çakır bu konu hakkında sert tepki gösterdi. Hakem hataları ile maç kaybedilmesi sonrasında kişilerin istifa etmesi gerektiği hakkındaki  demeçleri eleştiren Cüneyt Çakır, “Kötü oyun çıkaran futbolcuları, taktiklerinde eksiklik görülen teknik direktörü, hatalı transferleri takıma getiren yöneticileri ne yapmalı? İnsanları bu anlamda öğütlemekten vazgeçmeliyiz.” şeklinde açıklamalarda bulundu

FIFA’nın elit hakem klasmanında yer alan Cüneyt Çakır ülkemizi FIFA ve UEFA’nın verdiği yurtdışı karşılaşmalarında da mükemmel bir şekilde temsil ediyor. Son olarak 2018 Dünya Kupası elemelerinde Portekiz ile İspanya arasındaki karşılaşmayı başarıyla yöneten Çakır, karşılaşma sonunda Portekiz ve İsviçreli yetkililer tarafından tebrik edildiğini söyleyerek, Türk futbolunda bu tarz bir şeyle pek alışık olmadığını da sözlerine ekledi.

“İki takım içinde oldukça önemli bir müsabaka olarak gerçekleşti. İsviçre’ye beraberlik yeterli olacaktı Rusya’ya gidebilmek adına. Bize göre de zorluk seviyesi bir hayli yüksekti ancak şükürler olsun ki ben ekibimle birlikte başarılı bir biçimde bu karşılaşmayı tamamladık. Maçın ardından Portekiz Federasyon Başkanı bizi tebrik etti. Gözlemcimiz olarak görev yapmakta olan Sadlacek de benzer şekilde tebrik etti. İsviçreli üst düzey isimlerin bizi tebrik etmesi de bizi onurlandırdı. Türkiye’de çok da alışık değiliz benzer tablolara…” şeklinde açıklamalarda bulunan Çakır, Türk hakemlerin kazanımları ile ilgili olarak da görüşlerini beyan etti.

“GIPTA İLE BAKIYORLAR!”

“Ülkemiz futbolunun marka değeri ve kalitesi açısından Avrupa’da beş veya altıncı olduğu söyleniyor. Ben de Türk hakemliği için bir şey söyleyeyim. Bu konuda mütevazı olamam. Hakemlerimizin Avrupa’daki performansı ile biz de en zirvedeyiz. Hem uluslararası alandaki performansları, hem temsil yetenekleri ile takdir ediliyor. Dört kıtada düdük çaldım. Gittiğimiz her yerde gösterilen ilgiden ve memnuniyetten anlıyorsunuz bunu. Koşullarımızı anlatıyorum, gıpta ile bakıyorlar bize.”  Bu konu ile alakalı olarak oldukça iddialı konuşan Cüneyt Çakır açıklamalarında hakemlerin üzerinde baskı yaratılmaya çalışmasının yanlış olduğuna da değindi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here