Ana Sayfa Spor Cumhurbaşkanı Erdoğan ; A Milli Takım’da Ruh Yok Diyerek Sitemde Bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan ; A Milli Takım’da Ruh Yok Diyerek Sitemde Bulundu

Millileri tebrik eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Milliler ile gurur duyduğunu dile getirdi. Cumhurbaşka Recep Tayyip Erdoğan takım kaptanı Osman Çakmak'a seni A milli Takıma almak lazım , Millilerde ruh yok dedi.

653
0
Paylaş

Ampute Futbol’u A Milli takımımız Avrupa Şampiyonu oldu. 

Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Ampute Futbol Federasyonu Avrupa Şampiyonasında İspanya’yı 2 – 0 yenerek finale yükselen Ampute Milli takımımız final maçında da İngiltere Ampute Milli Takımını 2 – 1 yenerek şampiyon oldu.

Dün akşam ki İngiltere Ampute Futbol Milli Takımı ile Türkiye Ampute Milli Takımı karşılaşması Vodofone Park’ta oynandı.

Vodofone Park’da  gerçekleştirilen karşılaştırma ilk dakikalardan itibaren heyecan ile başladı. Türkiye 25. dakikada Ömer Güleryüz’ün attığı gol ilk ilk yarı 1 – 0 skor ile sonuçlandı. Karşılaştırmanın ikinci yarısında İngilitere’ den de bir gol gelerek, maç 1 – 1 ‘ lik skora ulaştı. İngiltere Ampute Futbol takımında golü atan oyuncu Westbrook oldu.

Karşılaşmayı spor dünyasından bir çok ünlü isim izledi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, Beşiktaş Klubü Başkanı Fikret Orman ve Galatasaray Kulübü Başkan’ı Dursun Özbek’de maçı izleyenler arasındaydı.

VodofonePark’ta oynanan Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasını 2 – 1 kazanarak şampiyon olan takım Türkiye oldu. Oyuncular maçın bitiş düdüğünden sonra büyük sevinç yaşadılar ve gözyaşlarına boğuldular.

Şampiyon olan Milli Ampute Futbol takımı madalyalarını Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın elinden aldılar.

Millileri tebrik eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Milliler ile gurur duyduğunu dile getirdi. Cumhurbaşka Recep Tayyip Erdoğan  takım kaptanı Osman Çakmak’a seni A milli Takıma almak lazım , Millilerde ruh yok dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ise Milliler için şu sözleri sarf etti. ” Aslan yürekli evlatlarımızı kutluyoruz. Sonuna kadar mücadele ettiler. Onlar bu milletin desteğinin sonuna kadar hak ettiler. Yürekten tebrik ediyoruz..” diyerek sözlerini bitirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here