Ana Sayfa Spor Beşiktaş taraftarları sosyal medya üzerinden “BoykotFanatik” yazısı ile Başkana destek!

Beşiktaş taraftarları sosyal medya üzerinden “BoykotFanatik” yazısı ile Başkana destek!

Siyah beyaz takımın taraftarları Başkanlarına sahip çıktı. Fanatik gazetesinde çıkan asılsız haberlerden dolayı Beşiktaş taraftarları sosyal medya üzerinden "BoykotFanatik" yazısı ile Başkana destek oldular.

782
0
Paylaş

Fatanik gazetesinden Fikret Orman’a yönelik çıkan habere karşılık Beşiktaşlı taraftarlar sosyal medyadan Fikret Orman’a destek çıktı.

İz İnşaat sahibi Gültekin Özbekli’nin Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman için söylemiş olduğu sözler, Fanatik gazetesinde yer aldı. Haberi okuyan Beşiktaşlı taraftarlar “BoykotFabatik” etiketi ile sosyal medyadan Fikret ormana destek çıktılar.

İz İnşat sahibi Özbekli, Fikret Orman yüzünden şirketinin battığını, iflasın eşiğine geldiğini ve borçları ödeyemediğini, elinde bulunan evlerini sattığını söyleyerek Orman’ı karaladı. Siyah beyaz taraftar kulübünün başkanını yalnız bırakmayarak destek oldular. Beşiktaş Kulübü ise Özbekli’nin açıklamalarının yalan olduğunu, karalama kampanyası ile takımı kötü lanse ettiğini söylediler. 

Beşiktaş resmi intenet hesabı üzerinden duruma kayıtsız kalmayarak cevap verdi. Beşiktaş Kulübü haberin asılsız olduğunu ve gerçeklerin yazılmadığını dile getirdi. İz İnşaat ihaleyi Fransız ortaklarla birikte yürütmekte iken iş sonuna doğr maddi problemler yaşadığını ve iflasa sürüklendiğini belirtti. BJK Beşiktaş İnşaat Aş tarafından firmanın kullanmış olduğu araç ve gereçlerin bedeli ile çalışanların ücretini karşıladığını söylediler. Firmanın kulüpten alacağı meblanın 156.256.44 Euro olduğu söyleyerek bu meblanın iflas talebinde bulunan firmaya değil işi yürütmek için atanmış olan kayyuma ödeyeceklerinin bilgisini verdiler. 

Asılsız ve yalan haberlerden dolayı Fanatik gazetesinde tam manşet verilen haber neticesinde Doğan Haber Ajansı’nın yayıncılık ilkesi ile bağdaşmayan eylemde bulunduğu belirtildi. 

Bu haberi yazmadan önce Beşiktaş Kulübü ile görüşülmediği, haberin doğruluğunun teğit edilmediği gerekli düzeltmeyi yapana kadar kurumsal ilişkilerini askıya aldıklarını söylediler. Başkana yapılan yakışıksız, üsluba aykırı ifadelerden dolayı yazıyı kaleme alan kişilere de dava açıldığını söylediler. 

Sosyal medyanın gücünden yararlanan siyah beyaz takımın taraftarları, takımlarının başkanına sahip çıktılar. Fanati gazetesine sosyal medya üzerinden taraftarlar tepki gösterdiler. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here