Ana Sayfa Spor Beşiktaş, Devler Liginde Şimdi de Monaco Karşılaşması için Kolları Sıvadı

Beşiktaş, Devler Liginde Şimdi de Monaco Karşılaşması için Kolları Sıvadı

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde grubunu domine eden Beşiktaş, şimdi de Monaco karşılaşması için kolları sıvadı. Devler Ligi'nde Monaco'yu karşısına alacak olan Beşiktaş parolasını da belirledi.

4159
0
Paylaş

Türkiye’de bir yandan Süper Lig tüm hızı ile devam ederken, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Avrupa takımları ile kıyasıya bir mücadele göstererek bizi temsil eden Beşiktaş, futbol heyecanımızı ikiye katlamaya devam ediyor. Şampiyonlar Ligi’nde bulunduğu grupta diğer takımlara 6 puanlık üstünlüğünü ortaya koyan Beşiktaş, Süper Lig’deki 3 maç üst üste verdiği kaybı ise Monaco karşılaşması ile tolere etmeye hazırlanıyor. Fransız dişli rakibi Monaco’yu karşısına alacak olan Beşiktaş bu maç için oldukça sıkı bir tempo ile çalışmaya devam ediyor. Çünkü bu karşılaşma Beşiktaş’ın Süper Lig’teki kayıplarını tolere etmek için tek anahtarı olarak görülüyor. Zira takımın bu karşılaşma için parolası “yenemiyorsan, yenilme” olarak belirlendi.

MONACO’YA KARŞI GÜÇLÜ HAZIRLIK

Şampiyonlar Ligi’nde bu yıl başarılı bir profil çizen ve bulunduğu grubun 1. sırasına yerleşen Beşiktaş, 6 puan ile liderliğini koruyor. Porto ve Leipzig karşısında gücünü kanıtlayan Beşiktaş, burada aldığı galibiyetlerin devamını Monaco ile getirmek konusunda oldukça kararlı. Son sürat antrenmanlarına devam eden Beşiktaş, grubundaki liderliğini koruyarak Devler Ligi’nde bir üst seviyeye çıkmanın yolunu gözlüyor. Beklenenden oldukça yüksek bir performans gösteren Beşiktaş eğer Monaco’yu devirmeyi başarırsa Şampiyonlar Ligi’nde kupa heyecanını daha yüksek dozda yaşayacak. Uzun yıllar bu kadar hızlı yükseliş elde edememiş olan Beşiktaş için finansal açıdan da oldukça önemli olan UEFA Şampiyonlar Ligi başarısı, Monaco karşılaşması için Beşiktaş’ı bir hayli törpülemiş durumda. 3-1’lik galibiyet ile Porto’yu mağlup eden Beşiktaş, Leipzig karşılaşmasından da tam puan alarak 2-0’lık galibiyetini kutlamıştı. Şenol Güneş’in takıma özel bir strateji uyguladığı açıklanırken, Monaco karşılaşmasında eğer Beşiktaş galip gelemese dahi mağlup olmamayı hedefliyor. Puanını korumayı ve karşı takıma puan vermemeyi hedefleyen Beşiktaş, bir üst tur için oldukça ısrarlı olacak. Bakalım bu yıl Şampiyonlar Ligi’nde Beşiktaş’ın başarısıyla coşkulanma fırsatı bulabilecek miyiz?

Kaynak: https://www.tumhaber.com/spor/g-grubunda-yer-alan-besiktas-sali-2145te-monacoya-konuk-oluyor-h58.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here