Ana Sayfa Spor Avrupa Futbolu O İki Oyuncuyu Mercek Altına Aldı, Muharrem Usta Açıklama Yaptı

Avrupa Futbolu O İki Oyuncuyu Mercek Altına Aldı, Muharrem Usta Açıklama Yaptı

Trabzonspor’un genç yıldızları Yusuf ve Abdülkadir avrupanın iki büyük takımının radarına girdi. Muharrem Usta oyuncular için uygun zamanda uygun şartlara kapımız açık dedi.

627
0
Paylaş

İlk olarak 2 yıl önce Türkiye Kupası karşılaşmasında Trabzonspor formasıyla sahaya çıkan Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür şu anda ilk 11’in görmezden gelinemez isimleri arasında. Geçen sene Trabzonspor’da yaşanan Mehmet Ekici krizinden sonra formayı kapan ve bir daha da kimselere vermeyen Yusuf Yazıcı’nın ardından bu yıl da Abdülkadir Ömür hırsı ve yeteneği ile ilk 11 formasını kaptı ve kolay kolay da çıkaracak gibi durmuyor. Ersun Yanal’ın vazgeçilmezleri arasında bulunan ikili için Avrupa’nın devleri şimdiden sıraya girmiş durumda. Geçtiğimiz günlerde Trabzonspor’un eski futbolcularından Lemi Çelik yaptığı açıklamada Atletico Madrid ve Borussia Dortmund takımlarının Yusuf ve Abdülkadir takibinde olduğunu belirtmişti. Oyuncuların gelişimlerini takip edeceklerini söyleyen Çelik bu takımlar dışında da kulüplerin Abdülkadir ve Yusuf’u izlediğini belirtmişti.

Tüm bu bilgiler ışığında konu ile alakadar olan Trabzonspor başkanı Muharrem Usta, genç yıldızlarla Akhisar Belediyespor karşılaşmasından sona bir araya gelecek. Başkan Usta yapılacak toplantıda Yusuf ve Abdülkadir’e kendilerine yapılan teklifleri paylaşacak ve devre arasında ayrılık düşünmüyoruz mesajı verilecek. Ancak en uygun şartlar oluştuğunda gençler için yardımcı olacaklarını da belirtecek.

YENİ SÖZLEŞME İMZALAMIŞLARDI

Trabzonspor taraftarı tarafından üzerilerine oldukça düşülen genç ikili de Trabzonspor’lu olma gururunu yaşıyor. Altyapıdan çıktıkları günden bu güne her fırsatta Trabzonspor ile şampiyonluk yaşamak istediklerini belirten ikili en büyük hayallerinin ise Trabzonspor’a büyük paralar kazandırıp Avrupa’da oynamak olduklarını da belirtmişti. Taraftarın kendilerine olan güvenlerini ve sevgilerini boşa çıkarmak istemeyen Yusuf ve Abdülkadir son olarak Trabzonspor ile 2022’ye kadar sözleşme imzalamışlardı. Türkiye futbolunun önemli isimlerinden olan oyuncuları koruma altında tutan Trabzonspor, geleceğe yönelik planlarında deperli futbolcularının devamlılığı ve başarıları için gayret etmeye devam edecek. Bu yönden takımın yöneticilerinin ve takımın temas içerisinde bulunduğu kesimlerin üzerine ise büyük bir finansal sorumluluk düşüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here