Ana Sayfa Spor Atletico Madrid Genç Oyuncu Yusuf Yazıcı’yı Gözüne Kestirdi! Başarılı Oyuncuya Tam 14...

Atletico Madrid Genç Oyuncu Yusuf Yazıcı’yı Gözüne Kestirdi! Başarılı Oyuncuya Tam 14 Milyon Euro Teklif!

Atletico Madrid genç oyuncu Yusuf Yazıcı'yı gözüne kestirdi. Büyük klüp başarılı oyuncuya tam 14 milyon Euro teklif etti.

965
0
Paylaş

Dünyanın her kesiminden büyük bir hayran kitlesi olan ve elde ettiği başarılarla hem mücadele verdiği La Liga Liginin hem de taraftarlarından büyük bir ilgi ve sevgi ile İspanyol liginin en gözde takımlarından biri olan Atletico Madrid, 1903 yılında İspanya’da başkent Madrid’de kurulmuş ve sportif faaliyetlerine başlamıştır. Dünyanın her yerinden büyük bir hayran kitlesine sahip olan takım İspanya yönetimine mualif 3 Bask’lı öğrenci tarafından kurulmuştur. Bask Bölgesi’nde yalnızca bir spor kulübü değil Athletic Bilbao’nun bir kolu olarak kurmuşlardır. Kuruluşunun ardından yönetime mualif olan üyeleri de bünyesine kabul etmiştir. Athletico Bilbao’ya 1921 yılına kadar bağlı olarak kalan kulüp 1921 yılı içerisinde Bilbao’dan ayrılmıştır. Bu ayrılıktan 2 yıl sonra ise ilk stadyumları olan Metropolitano’yu yapmışlardır. 

İspanya’nın devi Atletico Madrid, dünayaca ünlü isimlerle mücadele vermiş ve birçok başarıya imza atmıştır. Dünyaca ünlü takım şimdi bir türk futbolcunun peşinde. Futbola büyük hayranlığı olan ve keşfinin ardından yıldızı parlayan Yusuf Yazıcı’nın ismi şu sıralar Atletico Madrid ile anılıyor. Dünya devlerinin şu sıralar yoğun bir şekilde ilgi gösterdikleri Yazıcı, 8 yaşındayken gittiği futbol seçmelerinde 20 saniye içinde santradan kaleye doğru yaptığı atakla keşfedilen futbolcu, futbol hayatının başlangıcı olan seçmelerin ardından Trabzonspor’un alt yapı takımında forma şansı yakalamıştır. Trabzonspor’un başarılı on numarası ve orta saha oyuncusu olan Yazıcı, 2008 yılında altyapı da futbol hayatına başladı. 2015 yılına kadar Trabzonspor’luların büyük beğenisini toplayan yıldız futbolcu, 2015 yılında profesyonel sözleşme ile A takıma çıkmıştır.

A Milli Takım’ın gözdesi Arda Turan ile basından Bilal Meşe ile aralarında geçen arbede sonucu takıma veda eden Arda Turan’ın yerine 1o numaralı formanın yeni sahibi Yusuf Yazıcı olmuştur. Genç oyuncu çıktığı 38 karşılaşmada 8 gol ve 15 asist ile dikkatleri çekmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here