Ana Sayfa Spor Arsenal Oğuzhan Özyakup’u yeniden takımına almak istiyor!

Arsenal Oğuzhan Özyakup’u yeniden takımına almak istiyor!

Siyah beyaz takımın yıldız oyuncusu Oğuzhan Özyakup için İngiltere'nin en iyi takımlarından olan Arsenal, yıldız futbolcuyu takımına almak istiyor.

626
0
Paylaş

İngiltere Premier Ligi  takımlarının Türk futbolcularına  göstermiş olduğu ilgi artıyor. 

Son zamanlarda Türk futbolcuların göstermiş olduğu sezon içi performanslar dünya kulüplerini harekete geçirdi. Gerek liglerde gerekse ülkeler arası karşılaşmalarda başarılar gösteren Türk futbolculara ilgi artıyor. Brezilya gibi yetenekli futbolcular çıkaran Türkiye, futbolcularını ellerinde tutmak için harekete geçiyor.

Arsenal siyah beyaz takımın gözde oyuncularından Oğuzhan Özyakup’u yakın markajına aldı.  Arsenal’e gelmesi için yıldız futbolcuya teklif edilecek meblağanın 20 milyon Pound olduğu söyleniyor. 

Daha önce de Arsenal’de top koşturan Oğuzhan Özyakup için kulüp tekrardan yıldız oyuncuyu gözleme aldı. Arsenal’in, yldız futbolcu için Beiktaşla tekrardan konuşacağı gündeme bomba gibi düştü. 

İngiliz takımları Türk futbolcularına kafayı tamış durumda. Arsenal, Oğuzhan Özyakup’un peşindeyken, Crystal Palace ve Tottenham’da Cenk Tosun’u klüplerine almak için çaba gösteriyor. Yıldız oyuncuların devre arasında İngiliz takımlarında top koşturması olası bir durum. Yıldız oyuncular bu konuda herhangi bir şey söylemezken. Siyaz beyaz takım Oğuzhan Özyakup’u bırakmamak için sıkı toplantı yaptıkları söyleniyor. 

26 yaşındaki yıldız futbolcu Oğuzhan Özyakup, sahada göstermiş olduğu başarılardan dolayı dünya takımlarının gözüne girdi. Beşiktaş’ta oynayan yıldız oyuncu için ilk olarak eski kulübü olan Arsenal, harekete geçti.

AZ Alkmar’ın alt yapısında keşfedilen oyuncu 2008’de yüksek fiyata Arsenal’e geçmiş, daha sonrada oradan Beşiktaş yıldız oyuncuyu kadrosuna katmıştı. Arsenal, ünlü yıldızı kaybettiği için pişman olmuşa benziyor. Bunun için devre arasında tekrardan takımına almak için cazip tekliflerle ünlü futbolcuyla toplantı yapacağa benziyor. 

Oğuzhan Özyakup’un Beşiktaşla sözleşmesi 2018’de sona eriyor. Siyah beyazlı kulüp Özyakup ile tekrardan sözleşme yapmayı planlıyor. Özyakup, yurtdışına çıkmak isterse Beşiktaş’ın onayı ile çıkabilecek. 

İngilterenin gözde takımı Arsenal, yıldız oyuncu için 20 milyon Pound vermeyi planlıyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here