Ana Sayfa Spor Ampute Milli Takımı oyuncuları ve teknik heyeti 75 ‘ er Cumhuriyet altını...

Ampute Milli Takımı oyuncuları ve teknik heyeti 75 ‘ er Cumhuriyet altını alacak

Ampute Milli Takımı'na hak ettiği ödül geldi. Ampute Milli Takımı oyuncuları ve teknik heyeti 75 ' er Cumhuriyet altını alacak.

596
0
Paylaş

Ampute Milli Takımı hak ettiği ödülü alıyor. Ampute Milli Takımı Avrupa Şampiyonu olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı.

En son maçını İngiltereye karşı yapan Ampute Milli Takımı 2 – 1 skor alarak final maçını kazandı. Türkite Futbol Federasyonu’ nun ” Türkiye Futbol Oynuyor” projesi kampsamın da destek verdiği, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesinde ki Ampute Futbol Milli Takımı Avrupa şampiyonu oldu. Takımın ana sponsoru Turkcell’ di.

Ampute Milli takımı İngiltere ile olan mücadelesine çok hareketli başlamıştı. 25. Dakikada gelen ilk gol Ömer Güleryüz tarafından atıldı. İlk yarıyı 1-0 tamamlayan Ampute Milli Takımı ikinci yarının sonlarında attığı gol ile 2 -1 lik skora ulaştı. İngiltere Ampute Milli takımı ise 50. Dakikada attığı gol ile skorunu 1 puan yapmıştı.

Ampute Milli Takımı maç gecesi destan yazdı. Maç sonunda oyuncuların ve taraftarların gözleri yaşlıydı. Bu bir zaferdi, inanmanın ve çalışmanın zaferi.

Ve bu zaferin meyveside olması gerekiyordu. Ampute Milli Takımı oyuncuları ve teknik heyeti 75′ er cumhuriyet altını alıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Spor Bakanlığı’nın yönetmeliğinde Avrupa Şampiyonalarında kazanan takımın ödül alabilmesi için 15 farklı ülkenin katılımı şartı vardı. Son yapılan Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’na 12 ülke katıldığı için ödül verilemiyordu.

Ancak 14 Temmuz 2004 tarihli 25522 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Özerk Federasyonları Çerçeve Satüsü ile spor hizmet ve faaliyetlerinde üstün başarı gösterenlerin ödüllendirilmesi hükümleri dayanak gösterilerek, kendi ödül yönergesini hazırladı. Yönetim kurulunda alınan kararlar ile” başarılı sporculara veya takımlara yönetmeliklere uymasa da ödül verilebilir “maddesi ile Ampute Milli Takımı ödül alabilecek.

Genel kurula sunulan oylama ile kabul edilen madde sayesinde Ampute Milli takımı oyuncuları ve teknik heyetinin her biri 75 ‘er  Cumhuriyet altını alacak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here