Ana Sayfa Spor Altınordu Geleceğe Yatırım Yapıyor. Takım Altyapıya Odaklandı!

Altınordu Geleceğe Yatırım Yapıyor. Takım Altyapıya Odaklandı!

Türkiye'de TFF 1. Lig'in yükselen isimlerinden birisi olan Altınordu, geleceğe yönelik kazanımlarını hızlandırmak için alt yapı çalışmalarını sürdürüyor.

1021
0
Paylaş

TFF 1. Lig ekiplerinden Altınordu Spor Kulübü, altyapısı için büyük yatırımlar yapmaya devam ediyor. Kulüp başkanı Seyit Mehmet Özkan futbolda yenilikleri takip etmenin görevleri olduğunu aktardı.

Ülkemizde Altyapıya gösterdiği özen ile birlikte son yıllarda milli takıma genç yaş kategorilerinde bir çok oyuncuyu ay yıldızlı formaya kazandıran Altınordu Spor kulübü altyapı için teknolojiyi kullanmaya devam edecek. Daha önceden passance, kaleci refleks geliştirme cihazı, senseball gibi teknolojik futbolcu gelişim sistemlerini kullanan Altınordu’nun yeni yöntemlere başvurması da bekleniyor.

Altınordu bu sefer artık tamamen kendisi için üretilmiş olan bir sistem ile birlikte oyuncu takibi üzerinde duracağını belirlemiş durumda. Kendileri için geliştirilen “HIT/IT Asistant” isimli program ile birlikte futbolcuların top kontrolü, teknik, tepki, sürat, çabukluk ve koordinasyonun ölçülebileceği ve bu bilgiler ışığında oyuncunun kendisini geliştirebilmek için neler yapabileceği belirlenmiş olacak.

Konu ile ilgili olarak Altınordu Spor Kulübü başkanı Seyit Mehmet Özkan çok önemli ve kritik açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalarda futbolda teknoloji ve değişen futbol düzeyine göre yeniliklere açık olmak gerektiğinin altını büyük bir önemle çizen Özkan, Altınordu kulübü olarak gerekli bütün her şeyi yerine getireceklerini belirtti. Altınordu başkanı aynı zamanda oyuncuların daha verimli ortamlarda gelişmesi için için kulüplerin de bu sistemler içinde çalışması gerektiğini aksi takdirde ise başarılı olunamayacağını da ekledi. Her zaman teknolojik yöntemleri sıkı bir şekilde takip ettiklerini belirten Özkan, teknolojiyi, bilimi her zaman baş tacı olarak gördüklerini de söylemeyi ihmal etmedi.

Altyapı’daki sistemleri ve önek davranışlar içerisinde bulunan Altınordu Kulübü’nün altyapı sistemleri ve yapılan çalışmala ile alakalı olarak İngilterenin tirajı en yüksek gazetelerinden birisi olan The Guardian’a konuk olduğu da alınan bilgiler arasında.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here