Ana Sayfa Spor A Milli takımdan 3 oyuncu kadrodan çıkarıldı

A Milli takımdan 3 oyuncu kadrodan çıkarıldı

Milli takımdan 3 oyuncu kadrodan çıkarıldı. Yönetimden herhangi bir açıklama gelmedi.

759
0
Paylaş

A Milli Takımımız Dünya Kupası için 1. grup elemelerinde geçtiğimiz günlerde Hırvatistanla yaptığı maçta galip gelmiş ve grup puanımız 14 olmuştu. Ancak ardından 6 Ekim 2017’de Eskişehir Stadı’nda İzlandayı ağırlayan Milli Takımımız aldığı 3-0 malubiyetin ardından hezimete uğradı.. İzlanda karşılaşmasının ardından A Milli Takımı oyuncu kadrosundan üç oyuncu kadrodan çıkarıldı.

9 Ekim 2017’de deplesmanda Fillandiya ile karşılaşacak olan A Milli Takımı yeni kararlar aldı. Fillandiya maçında üç oyuncu kadrodan çıkarıldı. Caner Erkin ise aldığı cezadan dolayı İzlanda maçında sahaya çıkamayacak. 

2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nın son maçı 9 Ekim’de Fillandiya Milli Takımı ile karşı karşıya gelecek olan A Milli Takımımız aldığı hezimetlerin ardından dört oyuncusunu kadro dışı bıraktı. Alınan yenilgiler ve takımın kötü gidişatının ardından sert rüzgarlar esmeye başladı. 

Arda Turan, Burak Yılmaz, Nuri Şahin ve Volkan Şen kadro dışı kaldırlar. Caner Erkin ise aldığı cezadan dolayı sahaya çıkamayacak. Kadrodan çıkarılan oyuncuların sağlık durumlarından dolayı kadroya alınmadıkları söylendi. 

Eskişahir Sahasın’da oynanan Türkiye-İzlanda maçnın ardından Türk Milli Takımı Dünya Kupası Elemeleri’nden elenen isim oldu. Milli Takım açıklamalarını Fillandiya maçından sonraya sakladı. Yapılan son açıklama ile Caner Erkin kadroya tekrar dahil edildi. 

A Milli Takımı’nın FIFA Dünya Kupası, karşılaşmalarında İzlanda maçı sonrası tamamen elendi. Yönetimden henüz herhangi bir açıklama gelmedi. A Milli Takımı Türk halkını üzdü. Maçlarda alınan yenilgiler ve kötü gidişatın sebebinin ne olduğu merak ediliyor. 

Milli Takım’ın aldığı bu yenilgilerden sonra oyuncu kadrolarında ya da yönetimde değişikliği gidilmesi bekleniyor. Hem yönetimin hem de futbolcuların kendilerini sorgulamaları gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here