Ana Sayfa Siyaset Son Dakika! Bakanlar Kurulu toplasından son karar OHAL 3 ay daha uzatılacak!

Son Dakika! Bakanlar Kurulu toplasından son karar OHAL 3 ay daha uzatılacak!

Bakanlar Kurulu toplasından son karar OHAL 3 ay daha uzatılacak.

677
0
Paylaş

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ Bakanlar Kurulu sonrası açıklamada bulundu. Bekir Bozdağ’ın açıklamalarına göre OHAL 3 ay daha uzatılarak meclise gönderildiğini duyurdu. 15 Temmuz 2015 gününden bu yana bir buçuk senedir OHAL ile yönetilmekteyiz.

Bakanlar Kurulu’nda OHAL’in uzatılması kararı alındı. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’ın açıklamalarına göre OHAL 3 ay daha uzatıldı.

En son uzatılan OHAL ‘in süresinin dolmasına az bir vakit kalmıştı, ve uzatılmaması hakkında görüşülmesine rağmen 3 ay daha uzatılmasını Bakanlar Kurulu öneri olarak sundu.

Bakanlar Kurulu  PDY, FETÖ, PKK, KCK DEAŞ terör örgütleri ile daha etkin mücadele edebilmek için OHAL’i 3 ay daha uzattı.

Alınan bu karar TBMM Başkanlığı’na gönderildi.

 – Çaykur yönetim kurulu, çay fiyatlarına yüzde 20 oranında bir zam yapmıştı.Bakanlar Kurulu bugün ki toplantıda bu konu üzerinde de görüştü ve zammı geri çektiler. Çay fiyatları eski fiyat üzerinden değer görecektir, ve herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

 – Türk Hava Sahasının, Kuzey Irak’a kapatılmasıda konuşulan konular arasındaydı. Türk hava sahasını Kuzey Irak Bölgesel Yönetimine, Bakanlar Kurulu uçuşa kapattı. İbrahim Halil Sınır Kapısı’nın Irak hükümetine devri ile alakalı çalışmalar başlaması hususunda Milli Güvenlik Kurulu tavsiye kararı alındı. Bakanlar Kurulun’da da İbrahim Halil sınır kapısının Irak hükümetine devrinin gerçekleştirilmesine ilişkin çalışmaların başlatılması kararı alındı. 

Bakan Bozdağ ayrıca kulislerde dolaşan Aile ve Sosyal Politakalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın eşinin telefonunda bylock uygulması çıktığı için boşandığı iddasını yalanladı.

Kaynak : https://www.tumhaber.com/gundem/erdogan-onderliginde-toplanan-mgkdan-ohalin-uzatilmasi-icin-tavsiye-karari-h85.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here