Ana Sayfa Siyaset MHP’li İbrahim Bulut’un ABD’ye Plakalı Tepkisi Ulusal Basında Yer Buldu

MHP’li İbrahim Bulut’un ABD’ye Plakalı Tepkisi Ulusal Basında Yer Buldu

Milliyetçi Hareket Partisi üyelerinden İbrahim Bulut'un Amerika Birleşik Devletleri'ne yönelik başlattığı plaka değişim kampanyası sosyal medyayı salladı. Vize tepkisi ilginç bir hal aldı!

763
0
Paylaş

Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki bürokratik sorunlar son günlerde şiddetlenerek alevlendi ve ivme kazandı. Amerika Birleşik Devletleri’nin bugün itibariyle Türkiye’ye süresiz vize engeli koymasının ardından Türkiye’den bu duruma karşı tepkiler çığ gibi büyümeye başladı. Ambargonun Amerika Birleşik Devletleri’nde ulusal tatil tarihine denk getirilmesindeki kastılılık ise ülkedeki üst düzey kesimler tarafından da şiddetle eleştirildi. Bu gelişmelere karşı ilgi toplayan bir tepki de Milliyetçi Hareket Partisi üyelerinden İbrahim Bulut’tan geldi. Bulut, yeni satın aldığı otomobilin plakasının ABD harflerinden oluşan kısmına karşı şaşkınlığını ortaya koydu ve otomobilinin plakasını değiştirmek üzere harekete geçti. İlgili olay sosyal medya üzerinde de geniş bir kitle tarafından mercek altına alınırken, kısa sürede bu olay ulusal basında yankı uyandırdı.

MHP’Lİ BULUT’TAN ABD’YE PLAKALI TEPKİ!

Milliyetçi Hareket Partisi’nin üyeleri arasında yer alan İbrahim Bulut, Amerika Birleşik Devletleri’nin ortaya koyduğu vize yasağına karşı tepkisini plaka değiştirerek gösterdi. Cuma günü acenteden satın aldığı yeni otomobilin plakasının 34 ABD 452 olduğunu gören Bulut bir hayli şaşırdı. Amerika ile ilişkilerin son günlerde gerilmesi sonrasında da tepkisini ortaya koymak amacı ile harekete geçen Bulut, plakasını değiştirme kararı aldı. Kısa bir süre içerisinde plaka değişikliğini gerçekleştiren Bulut, vatandaşlara da bu konu hakkında önemli bir çağrıda bulundu. Sosyal medyada da yankı uyandıran Bulut çağrısında, diğer vatandaşlarında USA yahut ABD harflerini içeren plakalara sahiplerse değiştirmek üzere harekete geçmeleri için çağrıda bulundu. Plaka değişiminin masrafsız ve kolay olduğunun altını çizen Bulut, bu plakaları taşımanın bir Türk’e yakışmayacağını ve derhal değiştirmeleri gerektiğini vurguladı. Sosyal medya üzerinde alay konusu haline gelen bu olay sonrasında birçok kişi yaptıkları paylaşımla Bulut’u topa tutarken, kimileri ise destek vermek amacı ile plakalarını değiştirerek fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından paylaştı!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here