Ana Sayfa Siyaset Melih Gökçek istifa mı etti? Gündeme dolaşan idda doğru mu

Melih Gökçek istifa mı etti? Gündeme dolaşan idda doğru mu

Gündemde Melih Gökçek'in istifa ettiğine dair şok bir iddia dolaşıyor ! Gökçek istifa etti mi ?

581
0
Paylaş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanı Kadir Topbaş’ın geçtiğimiz hafta sunduğu istifasından sonra kulislerde Ankara Büyükşehir Belediyesi başkanı İbrahim Melih Gökçek’in de istifasını sunacağı konuşulmaya başlandı.

1994 yılından itibaren belediye başkanlığı görevini yapan Melih Gökçek’in bu istifa haberi gündeme bomba gibi düştü. Haber kanallarında bazı kaynakların bu istifanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istendiği yönünde bilgi vermesi ise ortalığı karıştıracağa benziyor. Haber yayınlandıktan sonra herhangi bir şekilde AK Parti hükümeti tarafından yapılmadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sadece Ankara belediye başkanı Melih Gökçek’in istifasını istediği de söylentiler arasında. Aralarında Bursa, Balıkesir, Uşak, Nevşehir, Niğde belediye başkanlarının da bulunduğu bir listenin istifasını istediği de öğrenilen bilgiler arasında.

Sosyal medyayı oldukça sık kullanan Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Melih Gökçek’in Twitter’da da oldukça sessiz kaldığı gözlemleniyor. Bu konuda herkesten önce kendisinin bir bilgilendirme yapacağı da tahmin edilmekte. 

Bir gazetecinin Bekir Bozdağ’a konu ile alakalı olarak sorduğu soruya Bekir Bozdağ’ın kaçamak bir cevap vermesi ise söylentilerin doğru olduğu yönünde düşünceleri beraber getirdi. 

MELİH GÖKÇEK KİMDİR ? 

25 Mart 1984 yerel seçimlerinde Anavatan Partisi’nden Ankara Keçiören Belediye Başkanlığını % 56,6 oy alarak kazandı. Görevini tamamladıktan sonra Gökçek bürokrasiye geri döndü. 

1989-1991 yılları arasında Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü yaptı. 20 Ekim 1991 Genel Seçimlerinde Refah Partisi Ankara Milletvekili olarak parlamentoya girdi. 2 yıl, 3 ay milletvekilliği yapan Gökçek, 1994 yılında milletvekilliği devam ederken Refah Partisi’nden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday oldu ve seçimi kazandı. 1999, 2004 ve 2009 Yerel Seçimlerinde de aynı göreve yeniden seçilere  4 dönem üst üste Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaparak bir rekora imza attı. Halen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine devam etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here